13 Ekim 2020 13:16

Şile’de önemli görüşme: Ağva’ya Sağlık Merkezi yapılıyor!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın girişimleri sonuç verdi, Ağva’ya Sağlık Merkezi için kollar sıvandı.

Şile’de önemli görüşme: Ağva’ya Sağlık Merkezi yapılıyor!

Şile ve Ağva’nın yıllardır çözülemeyen ve kanayan yarası olan Sağlık Merkezi sorunu İlhan Ocaklı Başkanlığında çözülüyor. Şile Belediye Başkan Aday Adayıyken söz veren ve konunun önemini anladığını ifade eden Başkan İlhan Ocaklı, ‘’Ağva halkının sorunlarını biliyoruz. Gereken neyse yapılacak. Sözümüz sözdür’’ ifadelerini kullanmıştı.

Şile Aktüel konunun takipçisi oldu

Haziran ayında kurulan ve 4 aylık geçmişine etkili haberler sığdıran Şile Aktüel, Şile’de ki sağlık konusunda ki problemleri sık sık gündeme getirmiş ve ‘’Ağva halkı Hastane istiyor’’ başlıklı haberi on binlere ulaştırarak dikkat çekmişti. Sorumlu habercilik görevini üstlenen Aktüel Haber, konu ile ilgili Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya da zaman zaman eleştiriler yöneltiyordu.

Ağva’da sevindiren gelişme

Ağva halkı özellikle saatler 17.00’ı gösterdikten sonra Sağlık Merkezi’nden faydalanamadıklarından dolayı haklı bir beklenti içindeydi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı tarafından konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine gerekli bilgilendirmelerde bulunulmuştu. İlk somut adım ise atıldı.

Sağlık Müdürü ve ekibinden Şile’ye çıkarma!

Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’da ki en yetkili ismi olan İstanbul Sağlık İl Müdürü ve beraberinde ki heyet ayağının tozuyla Şile’ye geldi. Şile’ye gelen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve beraberinde ki heyeti; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile İlçe Sağlık Müdürü Aliye Simin Ediz, Şile Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ömer Akyol, Başhekim Yardımcısı Dr. Bülent Orhan ve sağlık çalışanları karşıladılar.

Başkan Ocaklı’dan müjde: Ağva’ya kazandıracağımız Sağlık Merkezi’nin…

Açıklamalar yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ‘’Bugün ilçemiz için önemli bir misafirimiz var. İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Memişoğlu hocamızla birlikte ilçemizde görev yapan sağlık yöneticilerimizle bir aradayız. Ağva’ya kazandıracağımız sağlık merkezinin detaylarını görüşüyor, Ağva için en doğru ve sürdürülebilir sağlık hizmetini planlıyoruz. Çok yakında tüm detaylarını sizlerle paylaşıyor olacağız. İlçemize hayırlı olsun’’ dedi.

Gelişmelerden sonra Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın verdiği poz ise büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eder cinsten. İşte o poz…