20 Ağustos 2020 12:57

Şile’de Orman ve Hazine alanlarında kaçak yapı yıkımı!

Şile’de Hazine ve Orman alanlarında kalan bazı kaçak yapıların yıkımı gerçekleştirildi.

Şile’de Orman ve Hazine alanlarında kaçak yapı yıkımı!

Şile Jandarma Komutanlığı’na bağlı birliklerin ve çok sayıda Şile Belediyesi Zabıtasının katıldığı yıkımlara; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya ve Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da eşlik etti.İlhan Ocaklı: Yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ”Devletimizin hüküm ve tasarrufu altında kalan 31.12.2017 tarihinden sonra inşaası tespit edilen yapı kayıt belgesi almaya hakkı olmayan, orman hazine ve şahıs arazileri üzerindeki ruhsatsız ve kaçak yapıları tespit ederek, gerekli idari işlemlerin ardından yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

İlçede ki kamu arazilerinin ve eşsiz doğanın korunacağını üstüne basarak vurgulayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’ya çok sayıda vatandaş yorumlarıyla destek oldu.

Görevli kişiler kaçak yapı içerisinde bulunan insanların eşyalarını evlerinden çıkartılmasına yardım etti.

Kaçak yapıların yıkımı hakkında konuşan Başkan İlhan Ocaklı, “Devletin tasarrufu altında bulunan orman arazileri hazine arazileri, ve şahsa ait imara aykırı yapı kayıt belgeleri iptal edilen yapıların bugün yıkımını gerçekleştiriyoruz. Şile’de bu tür yapılara izin verilmeyeceğinin altını çiziyoruz. Şile’yi doğasıyla güzelliğiyle bütün zenginlikleriyle anılmasını arzu ediyoruz. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan, yapı kayıt belgeleri iptal edilmiş, idari tahkikatları yapılmış yapıların yıkımına başladık. Yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iptalleri bize veriyor. Onlar verdikçe bize geçen yapı kayıt belgeleri iptal edilmiş kaçak yapıları yıkımını gerçekleştiriyoruz. Gerek orman arazilerinde gerek hazine arazilerinde gerek şahsa ait imara aykırı yapılmış yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.