10 Kasım 2020 20:45

Şile’de samimiyet var ihmal yok!

Şile Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışmaları hızlandırdı, zaafiyete yer yok.

Şile’de samimiyet var ihmal yok!

Şile Belediyesi, ilçede yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmaları kısıtlanan ailelere, yardım paketlerine ve psikolojik desteğe devam ediyor.

Kamu kurumlarına lojistik destek

Tüm dünyada olduğu gibi İstanbul’u etkisi altına alan korona virüsüne karşı Şile Belediyesi aldığı tedbirleri üst seviyede tutuyor. Vatandaşların mağdur olmaması diye aralıksız çalışan kamu kurumlarına ve sağlık merkezlerine ciddi lojistik destek sağlanıyor. Tüm araçlar dezenfekte ediliyor, kurumlar arası işbirliği en üst düzeye ulaştı.

Evlere sıcak yemek ulaştırılıyor

Ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlara yemek götürmek için belediye bünyesinde özel ekip kuruldu. Şile Belediyesi Aşevinde hijyenik bir ortamda hazırlanarak paketlenen sıcak yemekler, belediye ekipleri tarafından belirlenen vatandaşların evlerine götürülerek teslim ediliyor.

Yaşlılarda unutulmuyor, çocuklarda!

Şile’de hiçbir vatandaş mağdur olmasın diye üstün gayret gösteren Belediye ekipleri çalışmalarını hızlandırdı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak gıda kolisi yardımı devam ederken, hasta bezi ve çocuk bezi yardımları da devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara kıyafet yardımı da yapılırken, yaşlılar için devreye giren evde bakım ve kuaför hizmeti de tebrikleri topladı.

İstanbul’da örnek belediyecilik: Şile Belediyesi!

İstanbul’da herhangi bir mahalle ile aynı nüfusa sahip Şile’de, imkanlar ve Belediye bütçesi de oldukça kısıtlı. Buna rağmen mazeretlere sığınmayan Şile Belediyesi; Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın samimi gayretleri ve çalışanların özverileriyle İstanbul’da adından sıkça söz ettiriyor.

Şile Belediyesi iletişim: 444 74 53