25 Ağustos 2021 10:56

Şile’de yaz akşamları bir başka güzel

Şile Belediyesi pandemi tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları içerisinde, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Şile’de yaz akşamları bir başka güzel

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen açık hava yazlık sinema gecelerinde Şileliler hem güzel zaman geçiriyor hem de nostalji yaşıyor.

Yazlık sinema gösterimlerinin ilki Taş Mektep diye adlandırılan Anadolu lisesi bahçesinde gerçekleştirilirken, gösterimi olan Bizi Hatırla filminin beraberinde izleyiciler ufak bir sürpriz ile karşılaştı. Bizi unutma filminin başrol oyuncusu, tiyatro sanatçısı Altan Erkekli, tiyatro sanatçısı Veysel Diker’in moderatörlüğünde sahnede kısa bir söyleşi yaptı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın da hazır bulunduğu geceye izleyicilerin yoğun ilgi gösterdi.

İkinci gösterimini Yeşilçam’ın eğlenceli filmi Mavi Boncuk ile yapan Şile Belediyesi 3. gösterim için ise Ağva’lılarla buluştu. Yeşilçam’ın yine unutulmaz bir filmi olan Neşeli Günleri Ağva’lılarla buluşturan Şile Belediyesi’nin etkinliğine yine ilgi büyük oldu.

Yazlık Sinema Gecelerinin 2 Eylül tarihine kadar süreceğini belirten Şile Belediye başkanı İlhan Ocaklı “Ülkemizde yaşanan hem yangın hem de sel felaketleri sebebiyle etkinliklerimizi bir süre ertelemek zorunda kaldık. Felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Pandemi dolayısıyla da uzun zamandır hemşehrilerimizle bir araya gelemiyorduk. Bu etkinlikle birlikte hem bir araya geldik hem de sanat ve sanatçının yaşamasını adına Şile Belediyesi olarak katkı sunduk.” dedi.