8 Temmuz 2020 19:21

Şile’de yeni meydanla ilgili iyi niyetli uyarılar

Şile Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Tümay İmamoğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı

Şile’de yeni meydanla ilgili iyi niyetli uyarılar

Şile halkının yaklaşık 5 senedir beklediği, inşaat sürecinde turizmin akışına darbeler vuran ve her şeye rağmen hoşgörü ile açılması beklenen yeni meydanın açıldığını ifade eden Tümay İmamoğlu, ‘’Dükkanlar hak sahiplerine teslim edildi. Altı otopark bu yeni alan meydan eksikliğini bir nebze giderecektir. Bu alanın dekorasyon çalışmaları da devam ediyor’’ dedi.

‘’Standart yaptırımlar şarttır’’

Oturma alanlarının ve büyük saksıların konulduğunu belirten Başkan Tümay İmamoğlu, ‘’Şile Belediyesi çalışıyor. Bu alanı kullanıma açmadan önce belirli kuralları, standartları koymak şart, aksi takdirde Şile’nin başka bölgelerinde yaşanan vasatlıkları buraya taşımız oluruz. Her şeyin maksimumu, minumumu, bir standartı vardır. Reklam alanlarının standartlarından tutun da masaların, sandalyelerin ölçüleri ve malzemelerine kadar standart yaptırımlar şarttır’’ dedi.

‘’Şile birlikte güzel’’

Yapılacak meydanda belirli bir düzenin olması gerektiğini savunan Başkan İmamoğlu, ‘’Her işletmenin kafasına göre şemsiye, branda kullanımına izin verilirse, dolaplar, tezgahlar vb ürünler alana yerleştirilirse kısaca estetik görsellikten uzak , kuralsız kullanımlara izin verilirse ayak kokulu, çekirdek atıklı, ölçüsüz reklamlarla , plastik sandalyelerle dolu kaos alanına hoş geldiniz deriz. Bunu yaşamak için kurumlar ve bireyler fedakarlık yapmadı. İlgililerin gereğini yapacağına inanıyorum. Şile birlikte güzel…’’ dedi.