29 Nisan 2022 16:57

Şile’deki bu otel hayvanlara mezarlık oldu!

Şile’de yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan eski otelin kapalı havuzu sokak hayvanları için ölüm tuzağına dönüştü.

Şile’deki bu otel hayvanlara mezarlık oldu!

‘Kuzey Yıldızı Otel’inin boş kalan binasının yakınından geçen hayvanseverler, içeriden gelen havlama seslerinin geldiği yöne giderek, havuzda suya gömülmüş çok sayıda köpek ve kedi ölüsü buldu. Hayvanseverler yetkililerden binanın içindeki kapalı havuza ilişkin önlem alınmasını istedi.

Şile’de, dün sabah saatlerinde, yaklaşık 10 yıl önce kapatılan ‘Kuzey Yıldızı Otel’inin boş kalan binasının yakınından geçen hayvanseverler, içeriden gelen havlama seslerini kontrol etti. Hayvanseverler havlayan iki köpeğin, eski otelin kapalı havuzuna su içmek için girip mahsur kaldığını gördü. Bitkin düşen köpeklerden birini kurtaran hayvan severler diğerini alamayınca itfaiyeye haber verdi.

sile039de-eski-otelin-havuzu-sokak-hayvanlarina-olum-tuzagi-oldu_8274_dhaphoto6

Birçok hayvan suya gömülmüş halde bulundu

Gelen itfaiye ekipleri diğer köpeği de kurtardı. Havuzda suya gömülmüş çok sayıda köpek ve kedi ölüsü bulundu. Ölü köpekler arasında yavruların da olduğu görüldü. Kurtarılan iki köpek tedavi edilmek üzere Şile Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü’ne götürüldü.

sile039de-eski-otelin-havuzu-sokak-hayvanlarina-olum-tuzagi-oldu_8274_dhaphoto3

Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de havuz boşaltıp köpek ölülerini çıkarttı. Ölen köpeklerin su içmek için indikleri havuzdan çıkamayıp öldükleri değerlendirilirken, polis olaya ilişkin soruşturma başlattı. Hayvanseverler yetkililerden binanın içindeki kapalı havuza ilişkin önlem alınmasını istedi.

Şile'de eski otelin havuzu sokak hayvanlarına ölüm tuzağı oldu - Genel -  Türkiye'nin İnternet Gazetesi