8 Ağustos 2020 18:52

Şile’den acı haber geldi: Hayatını kaybetti

Şile Ağva’da dalgalar arasında kaybolan kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Şile’den acı haber geldi: Hayatını kaybetti

Başakşehir’den Şile’ye gelen evli ve bir çocuk babası Süleyman Yavuz (37), kayınbiraderi ile  sabah saatlerinde Ağva Plajı’na geldi.

Süleyman Yavuz ve kayınbiraderi denize girdi. Ancak Süleyman Yavuz bir anda dalgalarla gözden kayboldu. Kayınbiraderi durumu sahilde bulunan can kurtaranlara haber verdi. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Süleyman Yavuz’u arama kurtarma çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı arama kurtarma ekibi, Jandarma Arama Kurtarma, itfaiye arama kurtarma ve Motosikletli Arama Kurtarma Destek Derneği (MAKUD) katıldı. Arama kurtarma çalışmalarına RİP akıntılarından dolayı zaman zaman ara verildi. Öte yandan durumu öğrenen Yavuz’un ailesi, plajda sinir krizi geçirdi. Şile Belediyesi’nin kurduğu çadırda çalışmaları takip eden yakınlarını ise, 112 Sağlık Ekipleri sakinleştirdi.

Cansız bedenine ulaşıldı

Ağva’da sabah saatlerinde kayınbiraderi ile girdiği denizde dalgalar arasında kaybolan Süleyman Yavuz’u(37) arama çalışmaları sona erdi. İstanbul İl Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ekipleri, 8 saatlik arama kurtarma çalışmalarının ardından Yavuz’un cansız bedenine ulaştı.

Ardından Yavuz’un cansız bedeni, sahilde bulunan cenaze aracına yüklenerek Şile Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.