13 Mayıs 2022 20:51

Şileli öğrenciler Çanakkale turlarına başlıyor

Şile Belediyesi, Şile’de eğitim gören lise öğrencilerine milli tarih, eşsiz doğa ve vatan kültürünün bir arada bulunduğu Çanakkale gezisi turlarına başladı.

Şileli öğrenciler Çanakkale turlarına başlıyor

Şile Belediyesi, Şilede eğitim gören lise öğrencilerine milli tarih, eşsiz doğa ve vatan kültürünün bir arada bulunduğu Çanakkale gezisi turlarına başladı.

Şile Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü anma etkinlikleri çerçevesinde Şile Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında, Mayıs ayı boyunca lisede öğrenim gören öğrencileri düzenlenen turlar eşliğinde Çanakkale’ye götürmeye ve şanlı Çanakkale zaferi tarihini profesyonel rehberler eşliğinde aktarmaya başladı.

Mayıs ayının ikici haftası ile birlikte başlanan Çanakkale gezi turunda, şehitlikler ve cepheler ziyaret ediliyor.
Geziye katılan öğrenciler Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği ve Çanakkale Şehitler Abidesi gibi anıtları yerinde ziyaret etme olanağı bularak, vatan savunmasının kalbinin attığı Çanakkale’de milli ruhu hissetme imkanı buldular.

Öğrencilerin gezi öncesi uğurlanmasına katılan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, öğrencilere ve kültürel etkinliklere yönelik çalışmaların ara verilmeden devam edileceğini dile getirdi.

Mayıs ayı boyunca lisede okuyan öğrencilerin katılacağı Şile Belediyesi Çanakkale Gezi Turları sonbaharda da vatandaşlara yönelik olarak düzenlenecek.