11 Kasım 2021 20:53

Şile’nin doğası öğrencileri mest etti!

Ağva Anadolu Lisesi ve 50. Yıl İMKB Çok Programlı Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerle Şile’nin benzersiz doğasında trekking (sportif yürüyüş) programı düzenledi.

Şile’nin doğası öğrencileri mest etti!

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, Şile Gençlik ve Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan ve Şile ilçe Müftüsü Metin Akbaş; hafta sonunu gençlere ayırarak, Cumartesi Ağva Anadolu Lisesi, Pazar günü ise 50. Yıl İMKB Çok Programlı Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerle Şile’nin benzersiz doğasında bir araya gelerek trekking (sportif yürüyüş) programı düzenledi.

Öğrencilerle beraber Sarıkavak’ta harika zaman geçirildi

Şile Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde düzenlenen sabah kahvaltısı ile başlayan trekking programına Ağva Anadolu Lisesi ve 50. Yıl İMKB Çok Programlı Lisesi’nde öğrenim görmekte olan çok sayıda öğrenci katıldı.

Şileli öğrenciler doğayla buluştu

Kahvaltının ardından Şile’nin gözde yürüyüş parkurlarından Sarıkavak’ta başlayan yürüyüş programı ile öğrenciler Şile’nin eşsiz doğasını ve sonbaharın güzelliklerini keşfedip, doğada güzel vakit geçirerek stresli ortamdan uzaklaşma olanağı buldu.

Hem spor hem de sosyalleşme fırsatı

Gençler, yürüyüşte sırasında hem spor yaptı hem de sosyalleşti. AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, Şile Gençlik ve Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan ve Şile ilçe Müftüsü Metin Akbaş ile sohbet ederek, futbol oynayan genç öğrenciler beraberlerinde getirdikleri enstrümanları çalarak şarkı söyledi.

Doğayla buluşan öğrenciler, spor yaparak bölgeyi tanıdı

Şile Belediyesi desteğiyle, Şile Sarıkavak rotasında spor yaparak hareketli yaşam kültürünü tanıtma amacıyla yapılan etkinlikte öğrenciler, program sonunda yemeklerini yiyerek Sarıkavak’tan ayrıldı. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, gençlerin spor yaparak yaşadıkları bölgeyi ve birbirlerini tanıyarak, öğrendiklerini belirterek, bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini ifade etti.