29 Temmuz 2021 11:10

Şile’nin evladı Can Tabakoğlu!

Şile’nin 3 dönem Belediye Başkanlığı’nı yapmış olan eski Başkan Can Tabakoğlu, aranan ve özlenen bir isim oldu.

Şile’nin evladı Can Tabakoğlu!

Yapılan anketlere göre nüfus olarak küçük yerlerde siyasi partilerin etkisinden çok adayın ismi önem kazanıyor. Ufak yerlerde seçim kazanmak, seçim kazandıktan sonra sevilmek ve 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmak bir o kadar zor. Şile’de bu çoktan başarılmış…

Şile’den İstanbul’un marka lisesine

İlk ve Ortaöğrenimini Şile’de tamamlayan Başkan Can Tabakoğlu, İstanbul’un en kaliteli liselerinden biri olan Kabataş Erkek Lisesi’ni kazandı. Lisesinden üstün başarıyla mezun olan Tabakoğlu, 1992 yılında İ.T.Ü. Mimarlık  Fakültesinden mezun oldu.

Halkın büyük sevgisini kazandı

Üniversiteden mezun olduktan sonra Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak göreve başlayan Can Tabakoğlu, 2004 yılında henüz 34 yaşındayken AK Parti’nin Şile Belediye Başkan Adayı oldu. Henüz çocuk denilen, mektepli denilen, seçim kazanamaz denilen Can Tabakoğlu; kendisine bu cümleleri söyleyenleri de kucaklayarak eşsiz başarıya imza attı. 2004, 2009 ve 2014 seçimlerini kazanan Başkan Can Tabakoğlu, partisinin gururu oldu.

Can Tabakoğlu Türkiye’de ilk olacaktı

AK Parti’de 3 dönem üst üste Belediye Başkanlığı yapan, 4. dönem Başkan Adayı olamıyor. Şile’de ilk defa bu kırılarak Can Tabakoğlu 4. döneme aday gösterilecekti. AK Parti son anda Can Tabakoğlu’nu bir dönem dinlendirme kararı aldı. Köşesine çekilen Tabakoğlu, asla partisini ve seçilmiş kişileri yıpratma girişiminde bulunmadı.

Can Tabakoğlu şimdi ne yapıyor?

2019 yılı itibariyle Belediye Başkanlığı sona eren Başkan Can Tabakoğlu, akademik kariyerine ağırlık verdi. Duygusal davranmayan, olgunluğunu koruyan Tabakoğlu, Şile’de ve Ağva’da vatandaşlarla diyaloglarını üst düzeyde sürdürüyor. Yanlış anlaşılmamak için fotoğraf paylaşmayan Tabakoğlu, edinilen bilgilere göre partisine İl ve Genel Merkez düzeyinde de katkılar sunuyor. AK Parti’nin başarılı İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile uzun bir görüşme gerçekleştiren Başkan Can Tabakoğlu geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda bulunmuştu.

Şile’ye sayısız projeler kazandıran Can Tabakoğlu, şimdiden Şile’de özlenmeye başladı.