22 Mart 2021 12:40

Şile’nin geleceği Mehmet Sadık Çağlayan’a emanet

Gelecek Partisi Şile İlçe Başkanlığı 1. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Şile’nin geleceği Mehmet Sadık Çağlayan’a emanet

Şile Nikah Sarayında gerçekleşen kongreye partinin genel başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu telefonla katıldı. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Togay, iş insanı Cemal Eğin, CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, İYİ Parti Şile İlçe Başkanı Kahraman Koç, İYİ Parti Şile Meclis Üyesi Hüseyin Özgür, ilçede ki Muhtarlar ve delegeler kongreye katılım sağladı.

Kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşması M. Sadık Çağlayan yaptı. Çağlayan, Gelecek partisinin etnik, milli ve meshebi ayrımcılıklara karşı bir duruşu esas aldığını ifade etti. Farklılıkların zenginlik olduğunu hatırlatan Çağlayan, “İnsan sadece yaşayacağı yeri seçebilir. Bizler de yaşadığımız coğrafyada daha iyi yaşamak ve yaşatmak için var gücümüzle durmadan çalışacağız” dedi.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin yapmış olduğu konuşmada Şile’nin güzelliğine vurgu yaptı. Böyle güzel ve turizm bölgesi olan ilçenin sadece yerel belediye ile kalkınamayacağını vurgulayan Şahin, samimi açıklamalar yaptı. Telefonla kongreye bağlanan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ise, “Partiyi zor şartlar altında kurduk. Hep beraber büyüteceğiz” ifadelerini kullandı.