11 Ekim 2022 21:11

Şile’nin işgalden kurtarılışının 100. yılı kutlandı

Şile’nin işgalden kurtarılışının 100. yılı kutlandı.

Şile’nin işgalden kurtarılışının 100. yılı kutlandı

Şile kent meydanında düzenlenen anma töreninde Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Sutaşır, Cumhuriyet Başsavcısı Atilla Nurullah Kırbıyık, Şile Belediye Başkan Yardımcıları, Şile Belediye Meclis üyeleri, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemine dair öğrencilerin şiir okumaları ve protokol konuşmaları ile son buldu. Saat 12.30’da ayrıca şehit olan askerlerimiz için; Hüseyin Keçeci Camii, Günani Camii ve Ağva Merkez Camilerinde Kurân-ı Kerim tilaveti okundu ve ardından vatandaşlara helva ikramı yapıldı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Şile’mizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlu Olsun!”
Şile’nin düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili bir mesaj yayınlayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Şile’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun! Bu güzel coğrafyayı Türk toprağı olarak bizlere kazandıran ecdadımızı ve Anadolu’yu Türk toprağı olarak tescil eden başta Gazi Mustafa Kemâl Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum” dedi.