14 Ekim 2021 15:08

Şile’nin plajları ve otoparkları TBMM gündeminde!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, TBMM’de Şile ile ilgili açıklamalar yaptı.

Şile’nin plajları ve otoparkları TBMM gündeminde!

Kanunda yapılan değişiklikle Büyükşehirlerde köyler Mahalle statüsüne geçirilmişti. Bununla ilgili oluşan sorunlarla ilgili konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Şile nüfusu işsizlikten dolayı azalıyor!

Yaz aylarında yüzbinlerce insanın Şile’ye geldiğine değinen Nuhoğlu, nüfusun büyük kısmının ise İstanbul’da çalıştığını ifade etti. Şile Belediyesi’nin işlettiği otoparklar ve plajlarla ilgili sıkıntılar yaşandığını dile getiren Nuhoğlu, “Plajların yönetimi ve otoparklarla ilgili sorunlar yaşanmaktadır. Bütün bu sorunların yerinde incelenip araştırılması ve çözüm yollarının belirlenmesi amacıyla TBMM’de araştırma komisyonu kurulmasının uygun olduğu kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan İlhan Ocaklı’ya sorulmuştu!

Şile Aktüel Gazetesi tarafından Şile Belediyesi otoparkları, araç giriş çıkışları, faturaları ve plajlarla ilgili kapsayıcı bilgi verilmesi için Başkan İlhan Ocaklı’ya sorular sorulmuştu. Gazetemiz tarafından Başkan İlhan Ocaklı’nın şeffaf bir anlayış içerisinde olduğu belirtilmiş ve sorularada içtenlikle ve belgelerle cevaplar verilmesi beklenmişti.