21 Eylül 2022 19:40

Şile’nin yakından tanıdığı isim Bakan oldu!

Türk Dünyasını buluşturacak güvenli bir liman olmayı sağlayacak olan Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti kuruluşunu resmen ilan etti.

Şile’nin yakından tanıdığı isim Bakan oldu!

Tarihte onlarca Devleti yıkılan ama yeniden yenisini kurabilen Türk Devletlerine bir yenisi daha eklendi. Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan ülke ise Türkiye oldu.

İlk temsilciliğini de Ankara Çankaya Beştepe Mahallesi’nde açan Batı Azerbeycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti 100 yıldan beri ayrı düşürülen Türk dünyasını yeniden buluşturma çabasında.

Ankara’daki temsilciliğinin açılışına katılan Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov, “Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti’nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başşehri Ankara’da ilk temsilciliğini açıyor olmasının devletim ve milletim adına mutluluğunu yaşıyorum. Biz bir millet iki devletiz” ifadelerini kullandı.

Kurucu kabinede o isme görev!

Göyçe Zengenur Türk Cumhuriyeti’nin kurucu kabinesinde yakından tanıdığımız bir isim görev aldı. Dünyaca ünlü mimar Ahmet Erkurtoğlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak atandı. Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ın tebrik telefonu sonrası konuşan Bakan Erkurtoğlu, “Türk dünyasına hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.