11 Ocak 2022 22:26

Şile’ye beyaz örtü geliyor

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yarın sabah saatlerinde Şile’de karla karışık yağmurun etkili olacağını duyurdu.

Şile’ye beyaz örtü geliyor

Yağışın, günün ilerleyen saatlerinde, özellikle yüksek noktalarında, kara dönüşeceği de açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bir süredir Şile ve çevresinde karla karışık yağmurun etkili olacağını duyurdu.

Afet Koordinasyon Merkezi, çarşamba (yarın) sabah saatlerinden itibaren şehir merkezi dışında kalan yüksek kesimlerde başta Çatalca, Beykoz, Ataşehir, Sarıyer, Şile ve Aydos ilçeleri olmak üzere il genelinde, kar yağışı görüleceği uyarısında bulundu. Sabah saatlerinde sulu kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, öğle saatleri itibariyle kar şeklinde yağacağı ve perşembe gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

7 binin üzerinde personel hazır

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Genel Müdürü Serkan Tütüncü, 7 binin üzerinde personel ve bin 500’ün üzerinde araç, iş makinesi hazır olduğunu belirtti. Çalışmalar kapsamında 7/24 vardiya düzenine geçileceğini de ekledi.

“Çekiciler kritik noktalarda bekleyecek”

Yönlendirme ve çalışmaların AKOM üzerinden gerçekleştirileceğini belirten Tütüncü, “Çekici kurtarıcılarımız özel noktalarda, arterlerde ve kritik noktalarda bekleyecek. Kritik noktalara tuz kutularımızı yerleştirdik. Aynı zamanda uç noktalarda köy muhtarlarımıza aparatlı traktörlerimiz teslim edildi. Onlar da çalışmalarını sahada gerçekleştirecekler” şeklinde konuştu.

Etiketler: