14 Temmuz 2020 14:35

Şile’ye ilçeyi çok iyi tanıyan bir Kaymakam atandı!

Şile İlçe Kaymakamı olarak Sivas Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya atandı.

Şile’ye ilçeyi çok iyi tanıyan bir Kaymakam atandı!

İçişleri Bakanlığı Türkiye genelinde atamalarını yaptı. İstanbul’da birçok ilçenin Kaymakamıdeğişti. Şile’ye ise Kayamakm olarak Sivas Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya atandı.

Mehmet Nebi Kaya özellikle tarım konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli bir isim Şile için bir şans olarak nitelendiriliyor. Aynı zamanda lise öğretimini Gebze’de tamamlayan Kayamakam Kaya, Şile’yi de yakından tanıyan bir isim olarak dikkat çekiyor.

Bizlerde Şile Aktüel Haber olarak Şile’nin mevcut Kaymakamı İbrahim Suha Karaboran’a, yeni görevinde ve yaşamında mutluluklar diler, ilçemize katmış olduğu kaznaımlar için teşekkür ederiz.

Mehmet Nebi Kaya kimdir?

Manisa’nın Salihli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde tamamladı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu. 2007 yılında İngiltere Sheffield Üniversitesinde bir yıl süre ile dil eğitimi aldı ve idari sistem üzerine incelemelerde bulundu. 2020 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

28 Şubat 2005 tarihinde Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Eskişehir İli Han ve İnönü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Afyonkarahisar İli İhsaniye İlçesi (2008-2010), Kars ili Selim ilçesi (2010-2012) ve Sivas İli Divriği İlçesi (2012-2016) Kaymakamı olarak görev yaptı.

31.10.2016 tarihinde Sivas Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak başladığı görevinden Şile Kaymakamlığı görevine atanmıştır.

“Genç Liderler İşbirliği Programı” kapsamında Japonya’da, “Sınır Yönetimi İdari Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Litvanya’da, “Dezavantajlı Kişilerin Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Programı” kapsamında Almanya’da, “Kış Turizminin Geliştirilmesi Programı” kapsamında Avusturya’da, “Yol Standartlarının İyileştirilmesi Teknik Destek Programı” kapsamında Belçika’da, “Şehirlerin Eşleştirilmesi Projesi” kapsamında Çekya’da icra edilen eğitim ve inceleme programlarına katıldı.

Avrupa’nın, Orta Doğu’nun, Balkanlar’ın ve Kafkasya’nın pek çok kentini gezmek suretiyle farklı kültürleri tanımak ve gönül coğrafyamızı hissetmek fırsatını yakaladı.

Sivas Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya aynı zamanda Buruciye A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Merkez ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği Meclis Üyeliği, Dr. Ahmet Köksal Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve KÖYDES Projesi İl Koordinatörlüğü vazifelerini de icra etmektedir.

Türk Kızılayı’nın seçkin kan bağışçıları arasına katılmış olup, Bronz Madalya ile onurlandırılmaya hak kazanmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Yardımcımız Mehmet Nebi Kaya, Öğretim Görevlisi Zeynep Kaya ile evli ve üç çocuk babasıdır.