12 Ocak 2024 19:56

Şile’ye yeni kütüphane açıldı

Şile Oya-Ali Osman Keçici Sosyal Bilimler Lisesi Kütüphanesi açılış töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür’ün katılımıyla gerçekleşti.

Şile’ye yeni kütüphane açıldı

Şile Oya-Ali Osman Keçici Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleşen kütüphane açılış töreninde konuşan, Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, öğrencilerin geleceğin liderleri olacağını ve Türkiye’yi dünya devletleri arasında öne çıkaracak bir konuma getireceğine olan inancını dile getirdi.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İhsan Ocaklı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Nari, Şile İlçe Millî Eğitim Müdürü Okan Ayhan, okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen törende Yentür, sosyal bilimlerin bir ülkenin temel kodlarını taşıdığını ve bu disiplinin, ülkenin kültürel ve medeni temellerini güçlendirdiğini vurguladı.

Yentür; “Ülkemizin bütün makamları, bütün meclisleri sizi bekliyorlar. İnsanların en faydalısı, insanlara hayırlı olanıdır. Sanayimiz, teknolojimiz insanlığın refahı ve mutluluğu için. İnsanın hayatını kolaylaştırmak için buradayız,” diyerek öğrencilere seslendi. Açılış töreninde, sosyal bilimlerin hukukun üstünlüğü ve insan hakları gibi kavramlar üzerinde durulması gerektiğini ve eğitimde merhamet ve adalet temelli okumaların önemine dikkat çekti.

Ayrıca, “Biz inanıyoruz ki bu topraklarda yetişen hiçbir genç, hiçbir mühendis, hiçbir doktor, hiçbir öğretmen gidip de hastaların yara olduğu bir hastaneyi bombalamaz,” diyerek, eğitimin barışçıl ve insancıl bir yaklaşımı teşvik ettiğini belirtti. Yentür, kütüphanenin öğrencilere bilgiye olan açlıklarını gidermelerinde ve zekalarını kibarlaştırmalarında yardımcı olacağını ifade etti.7

Murat Mücahit Yentür, konuşmasını öğretmenlere vermiş oldukları emekler için teşekkür ederek tamamladı ve öğrencilere keyifli, eğlenceli ve dinlendirici bir tatil dönemi diledi. Yeni kütüphanenin açılışı, öğrencilere daha fazla kaynak sağlayarak eğitim olanaklarını genişletmeyi amaçlıyor.