30 Ocak 2023 18:58

Şile’ye yeni park yapılacak

Şile Belediyesi, Çavuş Mahallesi’nde yeni bir park çalışmasına imza atıyor.

Şile’ye yeni park yapılacak

Şile Belediyesi, Çavuş Mahallesi’nde yeni bir park çalışması gerçekleştiriyor. 1.522 m² alan üzerine inşa edilen park ile birlikte çocuklar ve aileler tanımlı bir alanda eğlenceli vakit geçirebilecekler.

Çavuş Mahallesi, Kıvılcım Sokak’ta 1.522 m²’lik alanda yapımına başlanan parkta 689m² yaya yürüyüş yolu, 540m² park oyun alanı, 30m² bisiklet parkı, 308m² yeşil alan ve aydınlatma elamanları ile birlikte, kent mobilyaları ve oturma grupları yer alacak. Oyun grupları ve dinlenme alanları ile her şeyin eksiksiz düşünülüp uygulamaya konduğu park örnek teşkil edecek nitelikte.

“Doğa yarınlara bırakılacak en kıymetli hazine”

Doğanın, yarınlara bırakılacak en kıymetli hazine olduğunu vurgulayan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Çavuş Mahallesi, Kıvılcım Sokak’ta projelendirdiğimiz park alanımızın çalışmalarına başladık. Estetik bir bakış açısıyla farklı bir mimari ve peyzaj anlayışıyla tasarladığımız projemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

“Çocuklarımız ve gençlerimiz için yeşil doğa projeleri üretiyoruz”

Başkanı İlhan Ocaklı, “Daha yaşanabilir bir dünya için Şile Belediyesi olarak bizler de bu kıymetli hazineyi korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz için yeşil doğa projeleri üretiyoruz. Doğa ile iç içe çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın konforlu ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri adına başlattığımız park çalışmamız ile birlikte ilçemize güzel bir alan daha kazandıracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz’’ dedi.