15 Eylül 2020 15:09

Silivri Belediye Başkanı’ndan Şile çıkışı!

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yapmış olduğu açıklamada Şile’ye de değindi.

Silivri Belediye Başkanı’ndan Şile çıkışı!

Silivri Belediye Başkanı ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, 2020 Yılı İBB Meclisi Eylül ayı 1. oturumunda konuşma yaptı. İstanbul’da yatırım denilince akıllara şehir merkezinin geldiğini belirten Başkan Yılmaz, İstanbul’un çöpü denilince ise Silivri Seymen’deki katı atık merkezinin akıllara geldiğini söyledi.

“İstanbul’un merkezinde ki külfet konuşulunca…”

İBB Meclisinde yaptığı konuşmada “Spor, sanat, kültür, yol yatırımları denince İstanbul’un merkezi akla geliyor ama İstanbul’un merkezindeki külfet konuşulunca hemen çeperler akla geliyor. Şile akla geliyor, Çatalca akla geliyor, Silivri akla geliyor” diyen Başkan Yılmaz, dış çeperde kalan ilçelere yatırım çağrısını sürdürmeye devam etti.

”İş, aş ve hizmet getirmek zorundayız”

Silivri’de ıhlamur ağaçlarının altında ıhlamur kokusu yerine çöp kokusu hissedildiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, şu ifadelere yer verdi: “Buradan bütün yetkilileri her zaman uyardığım gibi bir kez daha uyarmak istiyorum. İstanbul’un bütün çöpü, kiri, evsel atığı Silivri’ye taşınıyor. Tasa, sevinç, keder ortak. Hepimiz İstanbul’da yaşıyoruz. Biz bunları niye buraya yapıyorsunuz diyerek toptancı bir anlayışla bunu reddetmiyoruz. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu çeperdeki ilçelere yaptığı atık toplama merkezleri, hafriyat sahaları nedeni ile de pozitif hizmet ayrımcılığı yapmak zorunda. Günde 750 tır ile 12 bin ton çöp Silivri’deki katı atık toplama merkezine geliyor. Gelin ben sizi o köylere götüreyim. Ihlamur ağacının altında ıhlamur kokusu değil, o çöpün kokusunu hissedersiniz. Silivri’de, Çatalca’da, Şile’de bunun gibi tesisleri yaptığınızda o köylere iş, aş ve hizmet götürmek zorundayız. Dolayısıyla çevreye etkilerini aza indirip buralara yatırım yapmalıyız.”