10 Temmuz 2021 20:07

Sporun devleri ödülü GMG Başkanı Cengiz Aygün’e

Ömer Önder’in organize ettiği bu yıl 7.si düzenlenen “Sporun Devleri Buluşuyor” ödül töreninde Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün, ülkemizde ​gençlere ve spora verdiği desteklerden dolayı özel ödüle layık görüldü.

Sporun devleri ödülü GMG Başkanı Cengiz Aygün’e

Ödül törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çirez, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Voleybol Federasyonu As Başkanı Ahmet Göksü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, siyasetçiler, spor insanları ve sporcular katıldı.

Törende Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ve Spor & Spor programının yapımcısı ve sunucusu Ömer Önder konuşma yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun kardeşliğe, sevgiye, birliğe ve beraberliğe vesile olan pek çok güzel mesajı içerisinde barındırdığını belirterek,

“Sporun her bir branşında inançla, azimle, gayretle ve kararlılıkla emek veren tüm sporcularımızı, çok kıymetli antrenörlerini, her daim yanlarında olan değerli ailelerini bu vesileyle tebrik etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası bir toplantıda olduğunu belirten Cengiz Aygün’ün yerine ödülünü yeğeni ve Gün Medya Genel Yayın Yönetmeni Necdet Emre Aygün aldı.

Gençlere sahip çıkmanın en güzel yolu spordur

Türk sporuna yıllardır maddi manevi destek olan Cengiz Aygün, Z kuşağı gençliğinin beklentilerine cevap vermeleri gerektiğini belirtti.

Aygün, Spor & Spor programına verdiği demeçte “Ciddi bir Z kuşak problemimiz var. Spor gençlerin kötü alışkanlıkdan kurtulması için en büyük etken. Çünkü sporcu kötü alışkanlıklara gitmez. Spor yapan gençlerin uyuşturucu gibi kötü illetlerden kendilerini korur. Bu yüzden spor geleceğimiz için çok önemli. İnşallah ve ümit ediyorum ki Z kuşağını acilen sahiplenmemiz lazım. Gençleri uyuşturucudan, farklı bir aleme kaymaktan kurtarabilecek 2 tane yer var. Birincisi secde; onlara Allah’ı anlatmak lazım, ikincisi ise spor.” dedi.

Törende toplam 34 ödül verilen gecede sporcular ve spora destek verenler bir araya geldi.

Gecede ödül alan sporcular ve kurumlar

Yılın Sporcuları: Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Soner Demirtaş, Emre Sakçı, Gülenay Aydın, Eşref Apak, Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı, Para-Atletizm Özel Sporcular Milli Takımı, Busenaz Sürmeli, Buse Naz Çakıroğlu, Bilal Çiloğlu, Hatice Kübra İlgün, Meltem Hocaoğlu Akyol

Özel Ödül: Erkek Gol-Bol Görme Engelliler Milli Takımı, Nisanur Erbil, Prof. Dr. Arif Özaydın, Cengiz Aygün, Büşra Ünlü

Onur Ödülü: Sude Yaren Uzunçavdar, Afra Adıyaman, Kaan Kahraman, Okyanus Arıkan

Üstün Başarı Ödülü: Ergin Ataman

Yılın Spor Adamı: Alparslan Baki Ertekin

Yılın Antrenörü: Abdullah Çakmar

Yılın Takımı Ödülü: U19 Avrupa Şampiyonu Kadın Milli Takımı Voleybol Federasyonu

Başarı ve Üstün Cesaret Ödülü: Atakan Çelik

Yılın Spor Hizmet Ödülü: Seyfettin Selim

Yılın Projei Ödülü: Prof.Dr. Hacı Murat Şahin

Yılın Spor İnsanı Ödülü: Tuncay Sonel

Yılın Haber Ajansı Ödülü: Demirören Haber Ajansı

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi Ödülü: Ömer Faruk Terzi

Yılın Spora Destek Veren Yerel Yöneticisi: Hüseyin Çam

Yılın Spor Kanalı Ödülü: TRT Spor Yıldız