25 Mart 2023 19:23

TBMM yolundaki Durmuş Demir’e yoğun ilgi

İstanbul’dan Milletvekiliği aday adaylığını açıklayan Durmuş Demir’e yoğun teveccüh var.

TBMM yolundaki Durmuş Demir’e yoğun ilgi

MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Durmuş Demir’e hem parti teşkilatlarından hem de toplumun geniş kesiminden yoğun ilgi var.

Halkın yakından tanıdığı, dürüstlüğüne ve liyakatine kefil olduğu Durmuş Demir, 1. Bölgede ziyaretlerini hızlandırdı.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde ziyaret eden Durmuş Demir, Hayır Dualarını alarak çıkmış olduğu yolculukta aynı zamanda bir nefer olduğunu vurguladı.

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim’i ve MHP Anadolu Yakası Bölge Başkanı Hakan Aslan’ı ziyaret eden Demir, çıkmış olduğu yolculukta hayır dualarını aldı.

Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin ve Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar’ı makamında ziyaret eden Durmuş Demir; eğitim ve öğretim konusunda birçok projeleri olduğunu vurguladı.

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş’ı da makamında ziyaret eden Durmuş Demir, bölgenin sorunları ve yapılacaklar konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Vefalı bir isim olarak dikkat çekiyor!

Ortaokul ve Lise eğitimini Devlet parasız yatılı okullarında okuyan Durmuş Demir, oldukça zor şartlarda eğitimine devam ederek bugünlere gelmiş bir isim. Anadolu’nun bağrında yetişip, büyüklerine saygı küçüklerine sevgi ve azim ile çalışarak çevresine ışık saçan bir isim Durmuş Demir… Etkili iletişim kanalları başta olmak üzere çok sayıda eğitime katılan Durmuş Demir; raporlama teknikleri, süreç yönetimi, eğitimcinin eğitimi, kalite eğitimi, teknik nezaretçilik eğitimi, radrasyondan korunma eğitimi, iş güvenliği eğitimi gibi birçok eğitim konusunda uzmanlaştı.

4 iş güvenliği el kitabı yazan Durmuş Demir, tecrübesini aynı zamanda birçok dergide paylaştı. TV programlarının da aranan isimlerinden olan Durmuş Demir, aynı zamanda İstanbul Niğde Derneklerinde görevler alarak STK faaliyetlerini sürdürüyor.

Durmuş Demir kimdir?

1975 yılında Ni̇ğde’nin Çiftlik ilçesinin Azatlı kasabası Küllüce Mahallesi̇’nde doğdu. İlköğrenimini Niğde çiftlik Azatlı kasabası Küllüce’de bitiren Demir, Orta Okul ve Lise eği̇ti̇mi̇ni̇ Konya Ereğli İvriz Öğretmen Lisesinde parasız yatılı olarak tamamladı. Aktif ve sosyal kişiliği olan, çevresi tarafından sevilen bir isim olan Durmuş Demir, li̇sans eği̇ti̇mi̇ni̇ Sivas Cumhuri̇yet Üni̇versi̇tesi̇’nden Maden Mühendi̇sliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

2005 yılında i̇ş güvenli̇ği̇ uzmanı olarak sektöre adım atan Demir, Ereğli̇ Demi̇r Çeli̇k Fabri̇kası Ermaden’de maden mühendi̇si̇ olarak i̇ş hayatına devam etti. Burada Genel Müdür Necdet Savaş ve Genel Müdür Yardımcılarının da takdirini kazanan Demir, 2 yıl Maden Mühendi̇si̇ 5 yıl sorumlu mesul Müdür olarak çalıştı. Durmuş Demir 2011 yılında İstanbul’a yerleşti.


Mi̇lli̇ Eği̇ti̇m Bakanlığı’na bağlı Özel Mesleki̇ Eği̇ti̇m kurumu kuran iş insanı Durmuş Demir, kendi̇sine ai̇t eği̇ti̇m kurumundan ülke geneli eğitimler vermeye devam ediyor. Ustalık, kalfalık ve ki̇şi̇sel geli̇şi̇m eği̇ti̇mleri̇ i̇le hi̇zmet veren Demir, 2013 yılında İstanbul Bi̇li̇rki̇şi̇ler Derneği̇ Genel Sekreteri̇ olarak 3 yıl görev yaptı.


İşadamları Derneği̇ dergi̇si̇nde 3 adet makalesi yayınlanan Demir, Uluslararası Elektroword dergi̇si̇nde 2 adet İngi̇li̇zce makalesiyle katkılar sundu. Yerel ve ulusal mecralarla yakın ilişkiler kuran Demir, oldukça donanımlı kişiliğiyle dikkat çekiyor.


Ermaden şi̇rketi̇nde görev yaparken 4 adet i̇ş güvenli̇ği̇ el ki̇tabı çıkartan Durmuş Demir,  3 adet mesleki̇ eği̇ti̇m ödülü alan bir isim. Niğde ve İstanbul başta olmak üzere Anadolunun birçok kasabasında varlığını hissettiren Durmuş Demir, evli̇ ve 3 çocuk sahi̇bi̇dir.

İstanbul’da Bilirkişiler Derneği Genel Sekreteri olması dolayısıyla çok sayıda konferans veren Durmuş Demir, bu şekilde çok geniş çevrelerde tanınma imkanı bulmuştur.

İstanbul’da önde gelen inşaat firmaları ve okul yönetimleri Durmuş Demir’i yakından tanırken, tanıyan herkesin çok sevdiği ve referans olduğu, kefil olduğu bir isim olarak dikkat çekiyor.