11 Kasım 2023 10:55

Ulu Önder Atatürk Şile’de anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalin 85. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Şile’de de düzenlenen törenlerle anıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde saatler 9’u, 5 geçe bayraklar yarıya indirildi, sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu.

Ulu Önder Atatürk Şile’de anıldı

Şile Belediye Meydanı’nda Şile Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma töreninde Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Garnizon Komutanı Hv. Albay Mehmet Sutaşır, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Cumhuriyet Başsavcısı Hazel Kılıçaslan, ilçe protokolü, STK ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, gaziler ve gazi yakınları, davetliler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimi ile başlayan resmi anma töreni, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tamamlandı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle yad ediyor minnet ve özlemle anıyoruz”

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle ve özlemle andıklarını belirterek: “Aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, minnetle ve şükranla yad ediyor, aziz hatırasına saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Şile Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü anma programı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şile Kültür Merkezi’nde düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programında öğrencilerin hazırlamış oldukları program ilgiyle takip edildi. Programa ilçe protokolünün yanı sıra Şile’de bulunan diğer okulların öğrenci ve öğretmenleri, aynı zamanda vatandaşlar da katılım sağladı. Programda yer alan ve Şile Borsa İstanbul 50. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Anma programı okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.