28 Haziran 2020 19:12

Gülten Güloğlu – Şile bizim sevdamız!

Gülten Güloğlu – Şile bizim sevdamız!

Gülten Güloğlu – Şile bizim sevdamız!

Merhabalar. Ben Gülten Güloğlu. Şile Ağva’da yaşıyorum. Turizm sektörü ile ilgiliyim ve Ağva Defne Hotel’in işletmecisiyim. Şilemize değer katacağından şüphem olmayan Şile Aktüel Gazetesi’nde, köşe yazıları kaleme alacağım. Siz değerli okuyucular ve takipçilerle buluşmak benim için heyecan verici. Özellikle Şile’de ve Ağva’da turizmle ilgili konuları kaleme alacağım. Bunun dışında güzellik, bakım, hobiler, sağlık ve magazin gibi konuları da işleyeceğim.

Şile… Diğer adı mercan köşk içinde büyük bir kahramanlık destanı saklı olan ilçemiz… İki nehir arasında kalan görenleri kendine hayran bırakan güzellikler abidesi… Bizim aramızda söylediğimiz bir söz vardır. Şile ve Ağva’nın suyundan içen bir daha vazgeçemez, bağımlılık yapar deriz. Gerçekten de gelen otel misafirlerimizden de bu anlıyoruz. Konuk aynı yere tekrar tekrar geliyorsa oraya bağlanmış demektir.

Turizm cenneti bölgemiz,  üstelik İstanbul – Kocaeli gibi şehirlere bu kadar kısa mesafede olması… Bir günlük bile olsa da, şehirden uzaklaşıp nefes almak için ideal bir yer. Özellikle son yapılan yatırımlar ve yollarla birlikte Ağva’nın turizm başkenti olması konuşulur olmaya başladı.

Bizlere düşen ise, bölgemizin tanıtımını iyi yapabilmek, kesinlikle misafir gelen vatandaşlara müşteri gibi değil gerçek bir ev sahibi ve ailemizden biri gibi davranabilmektir. Onun dışında son zamanlarda malum korona gündemi ve çevre kirliliği oldukça önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Doğa bekçi ile değil sevgi ile korunur. Bizlerde sevgi ile küçüklerimize ve tüm topluma örnek olarak korumalıyız. Çevreyi kirletenleri uyarmalıyız. Bu doğa bizlere nesilden nesile emanettir.

Bu vesileyle beraber, şahsımı Şile Aktüel Haber ailesine dahil eden Şile Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’a ve çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlikte çok güzel ürünler ortaya koyacağız. Şile’nin sesinin sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de ve Dünya’da gür çıkması için mücadele edeceğiz. Kalın sağlıcakla…