16 Eylül 2022 20:31

Ağva – Kandıra hattında asfaltlama çalışmaları

Büyükşehir’in Kandıra ilçesindeki asfaltlama çalışmaları kapsamında, altı güzergâhta üstyapı çalışmaları tamamlandı

Ağva – Kandıra hattında asfaltlama çalışmaları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında iç ve dış turizmin merkeziolan Kandıra ilçesindeki üstyapı çalışmalarında hız kesmiyor.Sarığazi-Kaynarca, Selimköy-Ömerli, Ferizli-Köseli, Bollu-Kalıncak ile Bozburun-Kanatlar arasındaki yolların asfaltlanması sonrası Tatarahmet- Çakmaklar arası yolda asfaltlanarak hizmete sunuldu. Bin 700 metre uzunluktaki Tarahmet-Çakmaklar yolunda bozuk üstyapı trimer kazısı yapılarak söküldü. Asfaltın temeli olan plentmiks temel serimi yapılan yolda sıkışma testlerinin alınması sonrası asfalt serimi yapıldı.

3 Güzergah kaldı

Büyükşehir,yoğun şekilde tarım ve hayvancılığın da yapıldığı Kandıra ilçesinde asfaltsız yol bırakmıyor. Üstyapı çalışmaları Hatipler-Ağva, Pirceler-Kıssalar, Goncaaydın-Develi yollarının da asfaltlanması ile devam edecek. 330 gün sürmesi planlanan yol yapım işi kapsamında 26 bin 610 ton binder asfalt, 57 bin 140 ton plentmiks temel ve 2 bin tonda bakım, onarım çalışmaları için asfalt kullanılacak.

Asfaltsız bozuk yol kalmıyor

Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’da bozuk, deforme olmuş yada stabilize toprak yolları asfaltlayarak ulaşımda kolaylık sağlıyor. Kocaeli’nin önemli yaz turizm merkezlerinden Kandıra ilçesinde asfalt yollar ile konfor ve güvenlikli ulaşım ağı oluşturuluyor.