6 Mart 2021 00:01

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş: Şile bambaşka olacak!

AK Parti’nin ağır toplarından MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Şile Aktüel Gazetesi’ne konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş: Şile bambaşka olacak!

13 yıl AK Parti’de SKM Başkanlığı yapan, 5 ayrı dönemde Milletvekilliği yapan ve 3 yıl Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Şile Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ı ağırladı.

Aynı zamanda Şile’den sorumlu bölge Milletvekili olan Mustafa Ataş sözlerine geçmiş Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na teşekkür ile başladı. Milletvekili Ataş, ‘’Şile’de 3 dönem Can Tabakoğlu Başkanımız çok güzel hizmetler yaptı. Gerçekten çok gayretli çalışmalar yaptı. Allah razı olsun. Ondan bayrağı İlhan kardeşimiz aldı. İlhan beyde o hizmetlere devam ediyor. İnsan ilişkileri noktasında, hizmetler noktasında gücünün üzerinde performans ortaya koyuyor. İlçe Başkanımız Erdoğan beyde yönetim kuruluyla, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla birlikte Muhtarlarımızla ve bölge halkıyla yakından ilgileniyor. Şile’den sorumlu olduğum günden beri 25’in üzerinde köy ziyareti yaptık. Hasbihal ettik, sorunları dinledik. Dinlediğimiz sorunları çözme gayretinde bulunuyoruz’’ dedi.

Şile’nin Ankara’dan talepleriyle ilgili ön ayak olmak zorunda olduğunu belirten Milletvekili Ataş, ‘’Siyaset yapıyoruz. Bir de Şile sorumluluğumuz var. Bu sorunları birlikte çözmenin gayreti içindeyiz. Geçen haftalarda Çevre ve Şehircilik Bakanımızı getirdik. Dedik ki, ‘Sn. Bakanım Şile’de ziyaretler yaptığımızda köylerde bir takım sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu sorunları çözme noktasında İstanbul’da ki bürokrat arkadaşlarımızı aşan durumlar oluyor. Dolayısıyla sizi Şile’ye davet etsek ve hep birlikte gezerken Şile’nin sorunlarını konuşsak çözüm üretsek’ dedik. Sağolasın Sn. Bakanımızda bizleri kırmadı, ekibiyle birlikte geldi. Yarım günü beraber geçirdik. Belediye Başkanımız Şile ile ilgili düşüncelerini, projelerini Sn. Bakanımıza sunum şeklinde sundu. Bakanımızda ilçe içinde gezinti yaparak Şile’de nerelere dokunmak gerekiyor, nereleri düzeltmek gerekiyor notlar aldı. Sn. Bakanımız bu konuda hem çok duyarlı hem de çok pratik düşünen birisi. O gezintileri yaptıktan sonra 3 saatte toplantı yaparak değerlendirmelerimizi yaptık. Biz köylerde ki taleplerimizi gündeme getirdik. Belediyenin sunduğu projelerle ilgili Sn. Bakanımız gerek hibe kredi noktasında, gerek iller bankası desteği noktasında taahhütlerini ortaya koydu. İnanıyorum ki yakın zamanda hayata geçecektir. Belediyemizin projeleri de en kısa sürede vücut bulur’’ dedi.

Projelere de değinen Ataş, ‘’Millet Bahçesi düzenlemesi yapılıyor. Kadınlar Plajı ile ilgili düşünceler var. Şile’de bazı plajların düzenlenmesiyle ilgili adımlar atılacak. Bambaşka bir Şile olacak önümüzde ki süreçte. Sn. Bakanımız da her türlü desteği vermeye söz verdi. Bizlerde el birliğiyle kardeşimize, Belediyemize destek olmaya çalışıyoruz. Ben İlhan beye de bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum. İlçe teşkilatımızla çok uyumlu çalışıyor. Muhtarlarımızla çok iyi diyaloğu var. Köy ziyaretlerinde bunları fark ediyoruz, görüyoruz. Birliktelik ve uyum olursa başarı kaçınılmazdır. Yeter ki dert edinin ve bir şeyler yapmaya çalışın. Şilelilerde bunun karşılığını her seçim veriyor. Gerek Can Tabakoğlu başkanımızın 3 dönem seçilmesi, gerek İlhan Ocaklı başkanımızın belediye başkanlığı süreci’’ dedi.

Şile Aktüel Gazetesi’nin Şile’ye güzel bir renk kattığını da belirten Ataş, ‘’Şile Aktüel Haber’i düzenli olarak takip ediyorum. Şile halkının da yakından takip ettiğini gözlemliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.