23 Temmuz 2021 15:05

Başkan Erdoğan Akgül: Yapılanların cezasız kalmayacağına inanıyoruz!

AK Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, son günlerde Şile’de yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Başkan Erdoğan Akgül: Yapılanların cezasız kalmayacağına inanıyoruz!

Şile’de yaşanan yoğunluk ve hava şartlarının değişmesiyle birlikte artan boğulma vakalarıyla cümlelerine başlayan Başkan Erdoğan Akgül, “Öncelikle vefat edenlerin ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Mesai mefhumu olmadan halkımızın can güvenliği için canını ortaya koyan cankurtaran kardeşlerimizi, her türlü zorluklara rağmen fedakarca çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz” dedi.

“Bu yaptıklarının cezasız kalmayacağına inanıyoruz”

Cankurtaranlara yapılan saldırının hukuk nezdinde cezasız kalmayacağına inandığını vurgulayan Başkan Erdoğan Akgül, “Kendini bilmez bir kaç kişinin cankurtaranlarımıza yapmış olduğu menfur saldırıyı nefretle kınıyor, yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlerin de Şile Emniyet Müdürlüğü tarafından ivedilikle göz altına alındığını, bu yaptıklarının da asla cezasız kalmayacağı ve gereğinin yapılacağı konusunda Türk adaletine inancımız tamdır” dedi.

“Belediye Başkanımıza yapılan tehditleri…”

Yaşananlarla ilgili bilgi vermeye devam eden Başkan Akgül, “Boğulma vakaların yaşandığı ilk andan itibaren Şile Kaymakamlığı tarafından denize girmek yasaklanmış, ardından Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Jandarma Komutanımız ve Emniyet Müdürümüz, sahildeki vatandaşlarımızın denize girmemesi konusunda, megafonlarla gerekli uyarıları yaparak cankurtaran kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışmışlardır. Ardından Şile Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan hemşehrilerimize, hem Kaymakamımızın hem de Belediye Başkanımızın sakinleştirmeye yönelik açıklamalarından, cankurtaran kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar takipçisi olacaklarını, saldırıyı gerçekleştirenlerin Devletimiz tarafından cezalandıralacağını tekrar tekrar anlatmalarına rağmen, Belediye Başkanımıza yapılan tehditleri, sosyal medyada kullanılan asılsız ve çirkin söylemleri nefretle kınıyoruz. Belediye Başkanımıza yapılan tehditlerin, kullanılan dilin ve üslup sahiplerinin bağlı olduğu kurum olan İBB tarafından cezasız kalmayacağını ümit ediyoruz.”

“Provokatif eylem ve söylemlere itibar edilmemeli”

Akgül, “Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, yardımlaşmaya, anlayışa, kurumlar arası işbirliğine ihtiyacımız olduğu bu günlerde provakatif eylem ve söylemlere itibar edilmemesi gerektiğine inanarak, tekrar vefat edenlerin ailelerine başsağlığı, saldırıya uğrayan cankurtaran kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.