26 Haziran 2020 20:33

CHP Şile, Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanlığı, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yargı kararı için basın açıklaması yaptı.

CHP Şile, Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıktı

CHP Şile İlçe Başkanlığı basın açıklaması

Değerli basın mensupları kıymetli yol arkadaşlarım;

Cumhuriyet halk partisi olarak ülkenin birlik ve beraberliğine önem verdiğimizi hiç kimsenin ayrıştırılmadığı ve ötekileştirilmediği bu süreçte ne yazık ki istemediğimiz ve tasvip etmediğimiz gündemler ve işler olmaktadır.

Oysaki ülkenin içinde bulunduğu genel durum, gerek pandemi süreci ne gerekse ekonomik sıkıntılara çözüm bulmamız gerekirken iktidarın keyfi uygulamalar içinde olduğu herkesin malumudur.

İstanbul il başkanımız DR. Canan KAFTANCIOĞLU’na verilen hapis cezasının istinaf mahkemesince onanması ile ilgili bir basın açıklaması zarureti asıl olmuştur.

İstanbul belediye seçimlerinin yapıldığı 23 haziran 2019 tarihinin yıl dönümü olan 23 haziran 2020 tarihinde istinaf mahkemesinin il başkanımıza verilen cezayı onaması hiç tesadüf değildir.

Bu bağlamda kararın hukuki dayanaktan yoksun siyasi bir karar olduğu,

Kararın yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 haziranda açıklanmasının iktidarın intikam anlayışının göstergesi olduğu,

İktidarın artık sandıktan başarı elde edemediği, sandıktan çekindiği,

Bu uygulamalarla muhalif kesimler üzerine sindirme politikası uygulandığı,

Partimizin il başkanımıza ve tüm partililerimize sahip çıkacağı hususunda basın açıklamasını halkımızın takdirlerine sunuyorum.