11 Şubat 2024 15:53

En çok aranan tatil yeri Şile oldu

Ocak ayında tatil için en çok aranan temalar ise sırasıyla, bungalovlar, termal oteller, her şey dahil oteller ve kayak otelleri oldu.

En çok aranan tatil yeri Şile oldu

Şile-İstanbul, Yalova ve Antalya ise Ocak ayında en çok aranan tatil yerleri oldu.

Havaların da etkisiyle termal oteller için arama yapanların İstanbul’a yakın yerler için tatil araması yaptığı gözlemlendi. Öte yandan, erken rezervasyon döneminin avantajlarından faydalanmak isteyen tatilseverler ise her şey dahil konseptinin yaygın olduğu Antalya otelleri için arama yaptı.

Bu sene erken rezervasyon döneminin Aralık ayına çekilmesiyle başlayan yurt içi turizm hareketliliği Şubat ayında da devam ediyor. Neredekal.com’un verilerine göre yılbaşı, sömestir gibi tatil dönemlerinin ardından 14 Şubat Sevgililer Günü’nün yaklaşması da tatil aramalarında artış yaşandığını gösterdi.

Pek çok çeşitte alternatifli konaklama seçenekleri sunan bungalovlar 14 Şubat için ilk tercih sırasında yer alıyor. Özellikle ulaşım açısından kısa tatil dönemlerinde avantaj sunan bungalovlar sezonsal popülerliğini korumaya devam ediyor.

Neredekal.com’un verilerine göre bungalov tatili için ilk sırada tercih edilen destinasyon Sapanca olurken ikinci sırada ise Bolu yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak Neredekal.com’un CEO’su Gökhan Sivrikaya, “14 Şubat ayı tatil aramalarına ivme kazandırdı. Özellikle çiftlerin bu dönemde tercih ettiği bungalovlara şimdiden yoğun bir ilgi oluştu. Bir yandan devam eden erken rezervasyon dönemi ve bankaların sunduğu ödeme koşullarındaki kampanyalarda tatil severlere tercih konusunda yardımcı oluyor. Ayrıca 14 Şubat Çarşamba günü hafta ortasına denk geldiği için tatil severlerin bir kısmı tercihlerini tatillerini hafta sonu ile birleştirmekten yana kullanıyor” dedi.

Etiketler: