9 Ekim 2022 19:05

Gelecek Partisi İstanbul’dan nezaketsizlik tepkisi

Erzurum Tanıtım Günleri’nin açılış törenine, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun katılımını engellenmesi üzerine Gelecek Partisi tepki gösterdi.

Gelecek Partisi İstanbul’dan nezaketsizlik tepkisi

İstanbul’da, Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen Erzurum Tanıtım Günleri’nin açılış törenine, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun katılımını engellendi. Program alanına gelen Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve partililer olaya tepki gösterdi. İl Başkanı Şahin, Erzurum Valisi Okay Memiş’e çok büyük tepki gösterdi.

“Bu yapılan ne devlet adabına yakışır, ne de siyaset nezaketine yakışır”

İl başkanı Şahin Erzurum Valisine yönelik olarak “Bu ülkede Başbakanlık yapmış birisini yoldan çevirmek devlet adabına yakışmaz. İstanbul böyle bir rezalet görmedi. Sizi kınıyorum, size yazıklar olsun” dedi.

Olayın ardından partililerle birlikte alandan ayrılan İl Başkanı Şahin çıkışta basın mensuplarına bir açıklama gerçekleştirdi. Şahin açıklamasında “Erzurum Tanıtım Günleri’ndeyiz. Bugüne kadar İstanbul’da Gelecek Partisi olarak bütün sivil toplum kuruluşlarıyla çok iyi ilişkiler kurduk. Bugün burada Erzurum Valisi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erzurumlu AK Partili yetkililer istiyor diye, bu ülkede başbakanlık yapmış bir ismin buraya gelmesi engellendi. Erzurumlu hemşehrilerim, Erzurum Valisi adına ve Erzurumlu AK Partili yöneticiler adına utanmak zorunda değil. Bu yapılan ne devlet adabına yakışır, ne de siyaset nezaketine yakışır. Bu ülke artık bu anlayıştan, bu tek parti zihniyetinden ve bu devlet partisi zihniyetinden kurtulmak zorunda. Erzurumlu hemşehrilerimi bir kenara bırakıyorum, Erzurumlu hemşehrilerim bizim şurada yeri ayrıdır. Ama bu ayıbı ortaya koyan valiye, tüm siyasetçilere yazıklar olsun diyorum ve hepsini kınıyorum” diye konuştu.

Ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, “Ahmet Davutoğlu’nun programa gelmesini iktidar gücüyle engellediniz ama ‘Erzurumluların gönlüne girmesini’ nasıl engelleyeceksiniz? Erzurumlu hemşerilerimiz sizin adınıza utanmak zorunda değil!” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada çok sayıda takipçinin olaya tepki gösterdiği görüldü.