15 Ocak 2023 13:26

Gürsel Tekin’den Şile Aktüel’e çok özel açıklamalar

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Şile Aktüel Haber’e çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gürsel Tekin’den Şile Aktüel’e çok özel açıklamalar

21 yıldır Şile’nin üvey evlat olduğunu dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “21 yıldır AK Parti iktidarı görevini sürdürüyor. 21 yıldır Şile’nin geldiği durum ortada. Doğal güzellikler dışında üzerine konulmuş pek birşey yok. İlçeye ara ara spor yapmaya ve resim çekilmeye gelen Bakanlar poz verip ilçeden ayrılıyor. Şileli hemşehrilerime soruyorum. Yaralarınız sarılıyor mu? Şile sadece denize girilen, yenilip içilip ardından pis bırakılıp terk edip gidilen bir ilçe midir?” dedi.

Şile’nin çok ciddi turizm potansiyeli olduğuna vurgu yapan Tekin, “Şile’de gezilebilecek onlarca yer var fakat Şile’de hepsini birbirine entegre edecek bir sistem oluşturulamamış.Turlar ve rehberlerle görüşülüp kapsamlı bir altyapı için bir hazırlık yapılmamış” dedi. Tekin, “Ağva’da gidiyorsunuz Kilimli Koyu’na, doğa harikası bir yer. Birazcık çevreyi turluyorsunuz her yer kirli. Neden müdahale edilmiyor? Kilimli’deki kayalara tarihi kale surları görselleri, ışıklandırma ve düzenlemeler yapılsa, yürüyüş yolları koylara doğru düzenlense ve turizm rotasına eklense kötü mü olur? Cam fanusta deniz dalga boyu hesaplanarak üstünde yürüyen insanlar olsa farkındalık oluşturmaz mı? Bunlar ilçe Belediyesi’nin bütçesini aşabilir. Bizler Merkezi hükümet olarak Şile’yi baştan sona güzelleştireceğiz. Şile’ye estetik katacağız. Mevcut yeşilliğini millet parkı diye değiştirip bunu da proje diye sunmayacağız” dedi.

Yerel yönetim ile ilgili de konuşan İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Şile Belediyesi garip bir şekilde İBB ile yarış halinde görüntü vermeye çalışıyor. İBB, çiftçiye mazot dağıtıyor, fide dağıtıyor, İSKİ ile milyonlarca TL yatırım yapıyor. İlaçlamadan asfalta, yol genişletme projelerinden Melen hattına, mezarlıklardan altyapıya kadar onlarca hizmeti hayata geçiriyor. Şile Belediye Başkanı ise imza atarken resimler paylaşıyor. İBB Başkanı Şile’ye geliyor, Şile Belediye Başkanı ortada yok! Neden? Üsküdar Belediye Başkanı İBB Başkanı’na teşekkür etti diye başına neler geldi iyi biliyor. Şile Belediyesi’ni gerçekte kimin yönettiğini tüm ilçe halkı biliyor” dedi.

Açıklamasına devam eden Tekin, “AK Partili Şile Belediyesi geçtiğimiz günlerde Sofular Kavşağı’na açılış yaptı, kurdeleler kesildi. Peki beklenen neydi? Şile – Ağva otoyolunu yapacağız, hizmete açacağız diye insanları oyaladılar. Ağvalı hemşehrilerimiz Hastaneye yetişeceğiz diye yollarda problemler çekti, kimileri hayatını kaybetti. AK Parti hükümetinin iyi yaptığı herşeye iyi dedim ve öneriler sunarak destekledim. Şile Ağva otoyolu da önemli bir proje. 5 Milyar TL’ye projenin tamamlama ihalesin yapıldığı bilgisi veriliyor. Çok geç kalındı ama yinede güzel bir gelişme. Şile Ağva otoyolunu Millet İttifakı olarak bizler bir an önce tamamlayıp açılışını yapacağız. Şile’miz ve Ağva’mız hakkettiği değeri bulacak” dedi.

Şile’nin oyu yok nüfusu yok diye görmezden gelindiğini vurgulayan Tekin, “Şile’yi mercek altına aldık. Kapsamlı çalışıyoruz. İktidarımızda görev süresinin bitmesine 9 ay kalacak olan ilçe Belediye Başkanı dahi bizlere dua edecek. Bizim iktidarımızda Belediye Başkanlığı’nda son 9 ayı kalacak olan ilçe belediyesi bile altın çağını yaşayacak. Şile hakkettiği güzelliğe, ilgiye kavuşacak” dedi.

Şile’yi yakından takip ettiğini belirten aynı zamanda bölgeden seçilen İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Şile halkının hakkını, hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.