25 Haziran 2020 16:09

İstanbul’da Koronavirüsün en az olduğu ilçe Şile oldu!

İstanbul’un koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi. Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Güngören, Sultangazi ve Zeytinburnu en tehlikeli ilçeler arasında yer alırken; Ataşehir, Avcılar, Beykoz ve Şile’de ise yoğunluğun az olduğu görülüyor.

İstanbul’da Koronavirüsün en az olduğu ilçe Şile oldu!

1 Haziran’da başlayan yeni normalleşme süreci ile birlikte seyahat kısıtlamaları ve sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasının ardından Türkiye’de vaka sayıları yeniden armaya başladı. Özellikle Güneydoğu Anadolu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde vaka sayıları artarken, İstanbul’un ilçe ilçe koronavirüs yoğunkuk haritası da merak ediliyordu.

Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen son güncelleme ile İstanbul’un koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi. Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Güngören, Sultangazi ve Zeytinburnu en tehlikeli ilçeler arasında yer alırken; Ataşehir, Avcılar, Beykoz ve Şile’de ise yoğunluğun az olduğu görülüyor.

Şile’de nüfus az ama…

İstanbul ilçelerine göre Şile’de nüfus az. Nüfus az ama yazın en fazla hareketliliğin yaşandığı ilçeler arasında Şile geliyor. Buna rağmen Şile’de koronavirüs vakalarının neredeyse hiç görülmemesi dikkat çekiyor. İstanbul’un turizm cenneti olan Şile, aynı zamanda sağlık anlamında da korunaklı yerler arasında.