14 Kasım 2021 14:11

İstanbul’da Yeşilay’ın olmadığı ilçe: Şile!

İstanbul’da Yeşilay’ın olmadığı iki ilçeden biri Şile oldu.

İstanbul’da Yeşilay’ın olmadığı ilçe: Şile!

İstanbul’da Yeşilay’ın olmadığı iki ilçeden biri Şile oldu.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal destek sağlıyor. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. YEDAM’a 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden ulaşılabiliyor. Şile’ye en yakın Yeşilay Danışmanlık Merkezi ise Beykoz’da.

Yeşilay’ın İstanbul 37 ilçesinde olmak üzere Türkiye genelinde toplam 120 şubesi bulunuyor. Ayrıca Türkiye Genelinde ve KKTC’de aktif oalrak 104 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) bağımlılık alanında profesyonel psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan kadrosu ile psikolojik ve sosyal hizmet desteği sağlamaktadır.

Şile’de Yeşilay’ın olmaması, yerel yönetimin bu konuda sorumluluk almaması tepki çekti. AK Parti’nin Şile’den sorumlu Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Turgut’da bir Yeşilay gönüllüsü.

Etiketler: