1 Ağustos 2023 14:27

İyi Parti Şile Belediyesi’ne yaklaştı: Ortak aday mı çıkacak?

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Şile’de kartlar yeniden dağıtılıyor.

İyi Parti Şile Belediyesi’ne yaklaştı: Ortak aday mı çıkacak?

İYİ Parti yerel seçimler öncesi İstanbul’da Belediyeleri kazanmak istiyor. Partinin ağırlıklı görüşü tek başlarına seçimlere girmek olurken, sonuç ne olursa olsun partililer bu seçimlerden kazanımla çıkmak istiyor.

Buğra Kavuncu’nun gönlünde Şile’nin yeri ayrı!

İYİ Parti’nin eski İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, hem İstanbul Milletvekili seçilmiş hem de Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilmişti. İYİ Parti’nin Şile İlçe Başkanlığı ve teşkilatı ile tam uyum içerisinde olan Buğra Kavuncu, Şile’de geniş kesim tarafından tanınan ve sevilen bir isim. Kavuncu’nun Şile’nin İYİ Parti’ye bırakılması için ısrarcı olacağı biliniyor. Şile Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre İYİ Parti CHP’den Şile, Üsküdar ve CHP’li bir ilçe Belediyesi’nde İYİ Partili adayların ortak aday olmasını istedi.

İYİ Parti Şile’yi kazanabilir mi?

Son genel seçimlerde Cumhur ittifakı ile Millet ittifakı arasındaki makas oldukça daraldı. İYİ Parti’nin Şile’de yapmış olduğu çalışmalar teveccüh görürken, CHP’nin yeni seçilecek İlçe Başkanı ile uyumlu olunması, Meclis Üyelikleri, Müdürlükler ve Belediye Başkan Yardımcılıkları paylaşımının hakkaniyetle yapılacağı edinilen bilgiler arasında. İYİ Parti’nin Şile’de teyakkuza geçtiği, çok kapsamlı ve kurumsal çalışmalar yapacağı da edinilen bilgiler arasında.

Elitler geldi: Şile’nin yapısı değişti!

Şile’de yeni yerleşim alanlarında ekonomik seviyesi yüksek kesimlerin ilçeye gelişi, Şile’deki oy dengesini epey değiştirdi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın yerel seçimlerde aday yapılıp yapılmayacağı belli olmazken, Başkan İlhan Ocaklı’nın başarılı çalışmalarının vatandaşta karşılık bulup bulamayacağı da merak konusu. Şile’deki yerel seçimlerin AK Parti adayı ile İYİ Parti adayı arasında geçmesi bekleniliyor. AK Parti için iktidar gücü avantajken, ekonomik gidişat dezavantaj. İYİ Parti için muhalefetteki bölünme ve muhalif seçmendeki kırgınlık dezavantajken, Şile’de sahada yapılan çalışmalar ve kurumsal teşkilat büyük bir avantaj.