9 Eylül 2020 19:08

İBB, bataklığa dönüşen gölet için çalışıyor!

Yeşilvadi göletinin kullanıma açılacak olması vatandaşları memnun etti.

İBB, bataklığa dönüşen gölet için çalışıyor!

Haber: Merve Şişman

İştanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Şile’de kurumuş göletleri yeniden temizlenmeye başladı. Kurumuş göletler ile civar köylerde ki alanlara da su verileceği belirtilirken, tarım alanları için sevindirici gelişmelerin olacağı ifade edildi.

Şile’de bataklığa dönüşen Yeşilvadi Göleti’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Şileli vatandaşlar, İski ekiplerine dilekçelerini verdikleri anda çalışmaların başladığını belirterek mutluluklarını ifade ettiler.

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabı üzerinden bir video paylaştı.

“Şile’de kurumuş topraklara can veriyoruz. Kuruyan göletleri tarıma destek için canlandırıyoruz” ifadesini kullanan İmamoğlu, Şile’de tarım konusunda bir adım atmış oldu.

Daha önce maden çalışması sebebiyle göletin toprak ve taş ile doldurulduğunu belirten bir vatandaş, şuanda olumlu adımların atıldığını belirterek teşekkür etti.

Vatandaşlardan bir tanesi ise arazisine daha önce mısır ektiğini ve gölette ki çamurdan dolayı sulama problemi yaşadıklarını ifade etti. Şileli çiftçi, yapılan çalışmalardan memnun olduğunu ifade ederek yetkili personellere teşekkürlerini iletti.

İletişim-Öneri-Şikayet: mervesisman136@gmail.com-Twitter: @mervsismn