18 Haziran 2021 15:11

Onlar dedikodu yaptıkça Başkan İlhan Ocaklı yükseldi!

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve siyasi mücadelesi dikkat çekiyor.

Onlar dedikodu yaptıkça Başkan İlhan Ocaklı yükseldi!

Şile’ye Sakarya Akyazı’dan genç bir delikanlı olarak gelen İlhan Ocaklı, AK Parti’nin kurulduğu ilk yıldan bu yana siyasi mücadelesini sürdürüyor. Şile’de ticarete atılan İlhan Ocaklı ilk günden bu yana Şile halkının gönlünü fethetmeyi başardı.

İlçe Başkanlığına kadar yükseldi

Şile’de güler yüzü ve samimiyetiyle bilinen İlhan Ocaklı’nın en önemli özelliklerinden biri de insanları kıramaması. İnsanlarla mutlu olan ve toplumla birlikte siyaset yapan Ocaklı, yapmış olduğu siyasetle AK Parti’de Şile İlçe Başkanlığı’na kadar yükseldi. 10 yıla yakın bir süre İlçe Başkanlığını başarıyla sürdüren Başkan Ocaklı, dönemin Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ile birlikte birçok hizmete imza attı.

“Görevden alınacak metal yorgunu” denildi!

Şile’de geniş bir kesimle siyaset yapan ve sevilen bir İlçe Başkanı olan (Dönemin İlçe Başkanı) İlhan Ocaklı, sık sık dedikodularla da yıpratılmaya çalıştı. İlhan Ocaklı ve ekibinin rüzgar gibi estiğini gören bazı odaklar sık sık metal yorgunu olduğu gerekçesiyle görevden alınacağının dedikodusunu yaydılar. Onlar dedikodu yaptıkça Ocaklı daha da yükseldi.

Şile’de ithal başkan seçim kazanamaz dediler!

Tek suçu Şile’ye sonradan gelmek olan Başkan İlhan Ocaklı Şile Belediye Başkanlığı’na AK Parti ve MHP tarafından aday gösterildi. Adaylığın açıklanmasıyla birlikte bazı kesimler yine harekete geçti. Şile’de ithal bir adayın asla kazanamayacağını belirten bu kesimler, İlhan Ocaklı’nın tarihi bir farkla kaybedeceğini ifade ettiler. Başkan İlhan Ocaklı ve Cumhur ittifakı üyeleri %54.7’lik oy oranı ile rekor bir oya imza atarak seçimi kazandılar.

İBB kaybedildi! İlhan Ocaklı maaşları bile ödeyemeyecek dediler…

İstanbul’da 37 bin 500 nüfusu ile küçük bir bütçesi olan Belediyelerden biri Şile Belediyesi. Nüfusun az olmasına rağmen geniş bir yüzölçümü olan bir İlçe. Ayrıca yazın iç turizmin fazla olduğu ilçede yerel ihtiyaçlar da bir o kadar fazla oluyor. (Çevre kirliliği, temizlik, sağlık) İBB desteğiyle birçok faaliyetin yürütüldüğü Şile’de İBB’yi CHP’nin Şile’yi de AK Parti’nin kazanmasıyla birlikte çarpık bir görüntü fakat demokrasi zenginliği oluştu.

Maaş ödeyemez denilen Şile Belediyesi neler yaptı?

Belediyede maaşları bile ödeyemez denilen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve ekibi inanılması güç bir başarıya imza attı. Başkan Ocaklı ve ekibi, Ağva’da Gençlik Merkezi için temel atılışını yaptı.


Yine Ağva’da sağlıkla ilgili taleplerin çözümü için Sağlık Merkezi hayata geçiriliyor.

Ağva’da sık sık elektriklerin kesilmesi sorunu gündemdeydi. Başkan İlhan Ocaklı ve Başkan Erdoğan Akgül’ün girişimleriyle Bakanlık milyonluk yatırım yaptı, elektrik sorunu tarih oldu.

Sanatçılar Caddesi İstanbul’un parmakla gösterilen bir caddesi olarak hizmete açıldı.

Üsküdar Caddesi yenilenerek ışıklandırma ve çiçeklerle nostaljik bir havaya kavuştu.

Kent meydanı hizmete açıldı. Kent meydanında su ve ışık görseli, özel botanik çiçeklerle ferah bir hava beğenileri topladı.

Ala Kadınlar Plajı hizmete açıldı. İstanbul’un en güzel ve kapsamlı kadın plajı olarak dikkat çekiyor.

2 tane mavi bayraklı plaja kavuştu Şile. Pandemide sosyal yardımları hızla arttıran Belediye, aşevini kurdu. Sokak hayvanlarından kültürel faaliyetlere, temizlik hizmetlerinden projelere kadar birçok hizmeti başarıyla yürüten Şile Belediyesi, memnuniyet anketlerinden başarıyla geçti. Şile’de ki sorunlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u Şile’de konuk eden heyet, Ağva’da devasa Millet Bahçesinin sözünü aldı.

İBB’de Şile’nin yılmaz savunucusu

AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül ile gayet uyumlu hareket eden Başkan İlhan Ocaklı, MHP ve BBP İlçe Başkanları ile de birlikte hareket ederek şeffaf yönetim uyguluyor. AK Parti’nin Şile’den sorumlu İl Yöneticisi Bekir Aksu, bini aşkın yardım kolisi ile bölgeye destek oldu. Muhtarlarla ve birim müdürleriyle sık sık görüşen Başkan Ocaklı, İBB’de de Şile’nin haklarının yılmaz savunucusu olarak biliniyor.