6 Aralık 2023 22:37

Şile Belediyesi engel tanımıyor!

Şile Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği programda Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’de yaşayan özel gereksinimli bireyler ve aileleri ile bir araya geldi.

Şile Belediyesi engel tanımıyor!

Şile Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü unutmadı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve özel gereksinimli bireylerin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması bakımından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı etkinlikte yaptığı konuşmada: “Her yıl olduğu gibi arkadaşlarımızla günün anlam ve önemine binaen bir etkinlik düzenledik. Bizim için gerçekten duygu yüklü ve anlamlı bir program oldu. Bugün evlatlarımızın ve ailelerimizin yanında olabilmek adına ve onları mutlu edebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Onlar için daha iyisini, daha güzelini yapabilmek için önümüzdeki günlerde inşallah daha sağlıklı bir mücadeleyi hep beraber vereceğiz. Çünkü daha iyisini hak ediyorlar. Onlar bizim çok kıymetlilerimiz, çok değerlilerimiz. Onların tek bir tebessümü ömre bedel. Dileğimiz sadece bir gün değil, 365 gün onlarla bir arada olabilmek, heyecanlarına, mutluluklarına ortak olabilmek. Böylesine anlamlı ve özel bir etkinliğe ön ayak olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve Şile Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özel gereksinimli çocuklar ile keyifli dakikalar

Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe; Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Okan Ayhan, Şile İMKB Halk Eğitimi Müdürü Yüksel Ürün, Ağva Kanan İlkokulu Müdürü Nesrin Özge Taşçı, STK temsilcileri ve Şile’de yaşayan özel gereksinimli bireyler ile aileleri katıldı. 11.30-14.00 saatleri arasında Şile Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen etkinlikte; özel gereksinimli çocuklar için Geri Dönüşüm Atölyesi, Tuval Boyama Atölyesi, Sosis Balon Yapımı, Müzik Dinletisi, Yüz Boyama ve Palyaço Gösterisi düzenlendi, neşeli müzikler eşliğinde dans edildi ve birlikte keyifli vakit geçirildi.