2 Haziran 2020 17:33

Şile Belediyesi, işletmeleri dezenfekte ediyor!

Şile Belediyesi, yeni kurallarla yeniden açılan kafe, kıraathane ve internet kafeleri dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

Şile Belediyesi, işletmeleri dezenfekte ediyor!

Belediye ekipleri yüzlerce işyerini ziyaret edip masalar, sandalyeler, açık ve kapalı alanları steril hale getiriyor.

Koronavirüs salgınında normalle adımlarını atılmasıyla birlikte lokanta, restoran ve kafeler birer birer açılırken Şile Belediyesi, salgın süresince cadde ve sokaklarla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmasına yeni açılan işyerlerinde devam ediyor. İlçe sınırları içindeki yüzlerce işletme, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Yeni açılan işyerlerini bölge bölge gruplayan Şile Belediyesi, rutin ziyaretlerle işyerlerini steril hale getiriyor.

Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, salgının üst düzeyde seyrettiği günlerde hastaneler, aile sağlık merkezleri, polis merkezleri gibi kamusal alanları dezenfekte ettiklerini cadde ve sokakları ilaçlı sularla yıkadıklarını belirtirken “Normalleşme adımlarıyla birlikte berber ve kuaför salonlarında sürdürdüğümüz dezenfeksiyon çalışmalarını lokanta, restoran, kafeler ve kıraathanelerle devam ediyoruz. Yeniden açılma sürecinde, işyerlerinin dezenfeksiyonunu üstlenerek, esnafımıza ekonomik anlamda da destek oluyoruz” diye konuştu.