29 Mayıs 2020 00:54

Şile Belediyesi temizlikte çığır açtı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin içinde bulunduğu korona virüs tehdidine karşı Şile Belediyesi, tüm Şile’de dezenfekte çalışmalarını başlattı.

Şile Belediyesi temizlikte çığır açtı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin içinde bulunduğu korona virüs tehdidine karşı Şile Belediyesi, tüm Şile’de dezenfekte çalışmalarını başlattı. Ülkemiz genelinde ilk vaka ortaya çıkmadan tüm hazırlıklarını tamamladığını dile getiren Şile Belediyesi, korona virüsün ülkemizde görülmesiyle dezenfekte çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Belediye Başkanı Sayın İlhan Ocaklı’nın talimatları ile tüm hazırlıklarını yapan ve gerekli çalışmaları yürüten ekipler; okullar, camiler, kamu binaları, itfaiye, İSKİ, İGDAŞ, otobüs terminali, köy kahvehaneleri gibi 62 mahalle 780km2 alada vatandaşların yoğun kullandığı ortak kullanım alanlarıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Şile Belediyesi ekipleri; 24 saat aralıksız yapılan dezenfekte çalışmalarında 210.000 litre ilaçlı solüsyon kullanılmış olup, 550.000 m2 kapalı alan dezenfekte edildi.

Kaldırımlar ve sokaklar yıkanıyor

Hiçbir virüs alınacak önlemlerden güçlü değildir! Alınacak önlemlerle insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan Korona virüsten korunmak mümkün… Şile Belediyesi’nin üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirerek Şilelilerin sağlığı için en güzelini sunmak adına ortaya koyduğu vizyon takdire şayan.

Şile Belediyesi dezenfekte çalışmaları ile kalmayıp, kaldırımları, durakları, sokakları, çöp konteynerlerini köpüklü su ile yıkıyor, tehdit oluşturmadan kullanıma hazır hale getiriyor.

Bu süre zarfında ekipler; 2065 km yol kat ederek 1260 ton dezenfektanlı su ile yıkama çalışması, 900 ton suyla genel yıkama ve temizlik çalışmaları tamamlandı. 3960 km2 alan süpürülürken, 2.255.000 kg atık toplandı. Vatandaşların hijyenine dikkat etmesi gerektiğini ve herkesin kendisi ve sevdikleri için kendi önlemini almayı ihmal etmemelerini dile getiren yetkililer 350 çöp konteynerini yenilerken 1650 çöp konteyneri da ekiplerce temizlendi.