11 Kasım 2023 10:58

Şile Belediyesi’nden ruh sağlığı semineri

Şile Belediyesi düzenlemiş olduğu psikolojik danışmanlık seminerleri ile ruh ve zihin sağlığına yönelik farkındalık çalışmalarına devam ediyor.

Şile Belediyesi’nden ruh sağlığı semineri

Şile Belediyesi tarafından 8 Kasım Çarşamba günü Şile Belediyesi Nikâh Sarayı’nda gerçekleştirilen seminerde, Uzm. Psk. Dr. Sinem Durusal ve Şile Belediyesi bünyesinde görev yapan uzman psikologlar eşliğinde, katılımcılara “Duygularımızı Yönetebilmek” teması üzerinden günlük yaşamda karşılaştıkları durumlar karşısında duygularını yönetebilmeye yönelik faydalı bilgiler verildi.

Duygularımızın farkına varmak

Uzm. Psk. Dr. Sinem Durusal ve Şile Belediyesi uzman psikologlar ile birlikte düzenlenen “Duygularımızı Yönetebilmek” temalı seminerde, alışkanlıklarımızın ötesine geçerek duygularımızı etkili bir şekilde yönetme konusunda katılımcılara işlevsel bilgiler sunulurken, duygularımızın farkına vararak onların içerdiği mesajları anlama, duygusal otokontrol kazanma, duygusal ve sosyal zekamızı etkili biçimde kullanma ve böylece daha mutlu ve tatminkâr bir yaşam düzeyine ulaşma konusunda önemli tavsiyelerde bulunuldu.


Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen program karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.