3 Haziran 2020 16:45

Şile protokolü hangi konuları masaya yatırdı?

Yaz ayının gelmesiyle birlikte Şile’de, hummalı çalışmalar başladı. Hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmıyor.

Şile protokolü hangi konuları masaya yatırdı?

Koronavirüs salgının hızını kaybetmesi sonucu normalleşme takviminin uygulanmasıyla birlikte yasaklar sona ermişti. 1 Haziran tarihi itibariyle sahiller ve plajlar vatandaşlara açıldı.  Vatandaşların sağlık ve güvenliği için Şile protokolü ise çalışmalarını hızlandırdı.

Tamamen bilgi dolu profesyonel sunum ve slaytlar eşliğinde gerçekleşen toplantıya, Şile İlçe Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Jandarma Komutanı Binbaşı Selami Keskin, Şile İlçe Emniyet Müdürü Ali Saraç, karakol komutanları ve birim müdürleri katıldı.

Şile’de Plajlarda ve Mesire alanlarında ne gibi tedbirler alınacak? 

Şile’de düzenlenilen toplantıda her ayrıntı masaya yatırıldı. Boğulma vakalarına karşı en hızlı önlem nasıl alınır? Denizler dalgalı olduğu günlerde zaafiyete yol açmamak için ne yapılabilir? Mesire alanlarının temiz bırakılması, mangal yapılmaması ya da mangal alanlarında yangın çıkmaması için hangi önlemler alınabilir? Sosyal mesafenin aşılması durumunda ne gibi önlemler alınır? Zabıtalar, jandarmalar ve emniyet güçleri hangi alanlarda ne gibi işbirliğinde bulunabilir gibi birçok konu masaya yatırıldı.

Başkan İlhan Ocaklı: Şile için çalışıyoruz!

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ” Şile İçin Çalışıyoruz! İlçe Kaymakamımız, İlçe Jandarma Komutanımız, İlçe Emniyet Müdürümüz, Belediye Başkan Yardımcılarımız, İlgili Müdürlerimiz ve Jandarma Karakol Komutanlarımız ile “Yeni Normal” sürecinde Şile’deki plaj ve mesire alanlarımızda alınacak tedbirlerimizi konuşuyoruz. Daha güzel günleri birlikte yaşayacağımız zamanlar için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şile – Şile Haber – Şile Haberleri, Şile Belediyesi – Şile Ağva – Şile Plajları, Şile Otelleri