10 Haziran 2022 22:21

Şile Spor şampiyonluğa adım adım ilerliyor

1952 yılında kurulan ve 70. yılını kutlayan Şilespor sezonu şampiyonlukla taçlandırmak için gün sayıyor.

Şile Spor şampiyonluğa adım adım ilerliyor

İstanbul 1. Amatör Lig 20. Grup’ta son iki haftaya en yakın rakibi İshaklıspor’un 4 puan önünde lider giren Şilespor, pazar günü evinde oynayacağı Kavakpınarspor maçını kazanırsa, diğer karşılaşmaların skorlarına bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek.

1952 yılında kurulan ve 70. yılını kutlayan Şilespor bu özel sezonu şampiyonlukla taçlandırmak için gün sayıyor. Oynadığı 16 maçın 14’ünü kazanan ve sadece 1 kez yenilen sarı lacivertli ekibin başarılı teknik direktörü Hasan Hız “Şilespor 70. yılını kutluyor. Ayrıca 10 yıldır da şampiyonluğa hasret. İnşallah pazar günü bu hasrete son vereceğiz” dedi.

“Genç bir kadromuz var”

Sezon başında Şilespor’un başına geçen Hız sadece 5 transfer yaptıklarını belirterek, “Bu 5 ismin üçü de genç oyunculardı. Kadromuzun büyük kısmı Şileli futbolcular. Ekibimizin büyük kısmı 2000-2004 arası doğumlu oyuncular. Sağ bekimiz alt yapıdan çıkan 2006 doğumlu bir oyuncu. Şile’nin kendi çocuklarıyla bu noktaya gelmek bizi daha da gururlandırıyor” dedi.

“Aile ortamı oluşturduk”

Çok güzel bir hava yakaladıklarını ve bunun da başarıyı getirdiğini belirten deneyimli teknik adam “Şilespor’da bir aile ortamı oluşturduk. Oyuncuların, teknik kadronun, yöneticilerin eşleri çocukları anneleri babaları hem sahamızdaki hem de deplasmandaki maçlara geliyorlar. Başkanımız Tanju Altınay ve yöneticimiz Serkan Kapancı benim rahat bir ortamda çalışabilmem için çok çaba harcıyor. Biz de bu ilgiye inşallah nasipse şampiyonlukla karşılık vermek istiyoruz. Tüm Şile halkını da pazar günü Şile Stadı’nda saat 14.00’te başlayacak olan maça bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler: