31 Mart 2021 18:20

Şile Üsküdar Caddesi’ne ne yapılacak?

Şile Belediyesi projeleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Şile Üsküdar Caddesi’ne ne yapılacak?

Üsküdar Caddesi Bambaşka Bir Güzelliğe Kavuşacak…

Bir süre önce gerçekleşen Üsküdar Caddesi Bilgilendirme Toplantısı’nın ardından, Üsküdar Caddesi’nde planlanan çalışmalar 27.03.2021 tarihinde Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan program doğrultusunda uygulanmaya başlandı. İlk etapta cadde üzerinde bulunan güvenlik bariyerlerinin söküm işlemleri tamamlandı.

Şile’mizin En Gözde Caddesinin Çehresini Değiştiriyoruz!

Üsküdar Caddesi üzerinde uygulanacak aydınlatma, kent mobilyaları ve peyzaj projesi için başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Başkanı İlhan Ocaklı, “Şile’mizin en gözde caddesinin çehresini esnafımızla ve cadde sakinlerimizin de önerilerini dikkate alarak yeniliyor, yaklaşan sezon öncesi Üsküdar Caddemizi göze hoş gelen bir kimliğe kavuşturuyoruz.” dedi.

Üsküdar Caddesi Her Zaman Şile’nin gözbebeği!

Başkan İlhan Ocaklı konuşmasını, “Şile’nin en güzel noktasını, yapacağımız peyzaj ve aydınlatma çalışmalarıyla güzelleştirecek, sizlerin ve misafirlerimizin beğenisine sunacağız. “Üsküdar Caddesi Her Zaman Şile’nin Gözbebeği!” şeklinde sürdürdü.

Amacımız, Şile’mizin İhtiyaçlarını Belirleyerek, Faydalı İşlere İmza Atmak!

Şile Belediyesi olarak, amaçladıkları anlayışın, Şile’nin ihtiyaçlarını iyi etüt ederek, faydalı işlere imza atmak olduğunu vurgulayan Başkan Ocaklı, “Şile Belediyesi olarak merkez yoğunluğunu ve cazibe noktalarını ilçemizin farklı noktalarında yaymayı planlıyoruz. Bu anlayışla bir ilk olarak projelendirdigimiz Ağlayankaya Mevkii’nde bulunan Sanatçılar Caddesi’nde rol model olacak nitelikte bir cadde iyileştirme çalışmasını ilçemizle buluşturduk. Aydınlatma armatürlerinden, peyzajına, bisiklet yolu ve yürüyüş alanlarından, parklanma alanlarına kadar iyi düşünülmüş bir proje kendi öz kaynaklarımız ve ekiplerimizle hayata geçirildi. Bu caddede ortaya koyduğumuz tasarım anlayışını bu yıl içerisinde Kumbaba Caddesi, Üsküdar Caddesi ve Ağva Yakuplu Caddesi’nde de uygulamaya koyacağız.” diye konuştu.

Çalışmalar Hızlıca Tamamlanacak!

Üsküdar Caddesi üzerinde başlayan çalışmalar Şile Belediyesi ekiplerinin programları dahilinde, aydınlatma armatürlerinin değişimi, hazırlanan kent mobilyalarının yerlerine yerleştirilmesi ve peyzaj çalışmalarıyla tamamlanmış olacak.