14 Haziran 2024 21:11

Şile’de 25 ton asfalt serilecek!

Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı liderliğinde, Şile Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliği ile başlatılan yol bakım ve asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Şile’de 25 ton asfalt serilecek!

Şile Belediyesi ve İBB işbirliği ile başlatılan yol bakım ve asfalt çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

Başkan Kabadayı: “Amacımız, Şile’de asfaltsız tek cadde, tek sokak bırakmamak!”

Gerçekleştirilen çalışmaların, Şile halkının yaşam kalitesini yükseltmeyi ve daha güvenli, konforlu bir ulaşım ağı oluşturmayı amaçladığını aktaran Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı, “Şile’de asfalt seferberliği başlattık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) ile birlikte, ilçemizin yol sorunlarını çözmeye devam ediyoruz. Amacımız, Şile’de asfaltlanmamış tek bir cadde ya da sokak bırakmamak. Bu yoğun mesaiyi sürdüren tüm personelimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Gece gündüz süren çalışmalar

Şile genelinde yürütülen yol bakım ve asfaltlama faaliyetleri, hem gündüz hem de gece sürdürülüyor. Özellikle gece saatlerinde de yoğun bir şekilde çalışan ekipler, ilçenin üst yapısını yenilemek için büyük çaba sarf ediyor. Çalışmaları bizzat sahada takip eden Başkan Kabadayı, bu çalışmaları bir asfalt seferberliği olarak nitelendiriyor.

Yüksek kamusal fayda ve ulaşım konforu hedefleniyor

Şile’nin çeşitli mahallelerinde bugüne kadar 2.000 ton asfalt serimi gerçekleştirildi. Planlanan toplam asfalt miktarı ise 25.000 ton. Bu kapsamda, 16.000 ton asfalt daha serilecek. Şile Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar, maksimum kamusal fayda sağlama ve vatandaşların ulaşım konforunu artırma hedefi ile yürütülüyor.

Başkan Kabadayı’nın liderliğinde süren bu seferberlik, ilçenin her köşesinde hissedilmeye devam edecek.