11 Kasım 2020 14:33

Şile’de 3670 fidan dikildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde Şile’de ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Şile’de 3670 fidan dikildi

Şile Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine; Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Hazel Yılmaz, Şile Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Muharrem Aydın, Şile İlçe Emniyet Müdürü Uğur Kurak, Şile İlçe Tarım Müdürü Kemal Benli, İlçe Spor Müdürü Tanju Altınay, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, STK Başkanları ve çevre gönüllüleri katıldı.

Şile Devlet Hastanesi’nin otopark alanında gerçekleştirilen dikimde, hem Hastane çevresinin yeşillendirilmesi hem de oksijen anlamında hastalara faydalı olması amaçlandı. Şile Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, tam olarak 3670 fidan dikildi.

‘’Geleceğe nefes, dünyaya nefes’’

Burada bir konuşma gerçekleştiren Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, ‘’Bu yıl ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’ diyerek, tüm dünyayı fidan dikme seferberliğimize davet ediyoruz. Sadece Şilemizde ve ülkemizde değil, 60’tan fazla ülkenin temsilcisiyle beraber, inşallah geleceğe can verecek, dünyaya nefes olacağız. Ülkemizde şuanda pandemi tedbirlerine uyarak, 1000’den fazla lokasyonda, fidanlarımızı hep birlikte toprakla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

‘’Daha yeşil bir Türkiye bırakmak için…’’

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ise, ‘’Ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakma amacı ile gelecek için fidanlarımızı dikiyoruz’’ ifadelerini kullandı.