1 Haziran 2020 13:41

Şile’de denize nasıl girilecek? Plajlar nasıl işleyecek?

Normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran’da plajlar açılıyor.

Şile’de denize nasıl girilecek? Plajlar nasıl işleyecek?

İstanbul Şile’de bulunan plajlarda da sosyal mesafeye uygun olarak düzenlemelere gidildi. İki şezlong arası 60 santimetreye, şezlong grupları araları da 2 metreye çıkartıldı.

Şile Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Tümay İmamoğlu, “Bütün disiplinlere uyan bir plaj hazırlıyoruz. Hatta bütün Şile sahillerinde aynı disiplin çerçevesinde şekillendiriyoruz. Şu anda İstanbul’un tek mavi bayraklı plajındayız. Pandemi sürecinde şezlonglardaki sosyal mesafeler, şezlong araları 60 santimetre, grup şezlong araları 2 metre olmak üzere belirli düzenlemeler yapıyoruz.

Her şezlongda hijyen malzemeleri, uyarı levhaları olacak. Tuvaletlerde, duşlarda, çeşitli her yerde değişik çalışmalar yapıyoruz şu anda” diye konuştu.

Gelen vatandaşlara hoşgörülü olmaları konusunda ricada bulunan Tümay İmamoğlu, “Misafirlerimizin eski alışkanlıklarından vazgeçmesi, Şile’nin denizinin tadını bizim ve devletimizin koyduğu kurallar çerçevesinde uygun şekilde, hoşgörüyle değerlendirmeleri” dedi.

Şile’de bulunan plajlar hakkında bilgi veren Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ise, “Yaklaşık 62 kilometrelik sahil hattımız var. Bu pandemi sürecinin uzun vakit almasından dolayı sıkıldılar. Biz de sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde işletmeleri uyarıyoruz.

Takip ediyoruz, kontrol ediyoruz. Gerek işletmelerle, gerek kamu kurum ve kuruluşlarıyla, belediyemizin bütün birimleriyle şezlongların ve sahillerin uygun hale gelmesi için çalışıyoruz. 1 Haziran’da Allah nasip ederse Şile misafirlerini ağırlamaktan memnun olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA