12 Haziran 2020 15:51

Şile’ye yakışan Prestij Caddesi!

Şile’nin merkez çeperini genişletecek, yeni bir cazibe noktası oluşturacak bir planlamanın ilk etabı olan Sanatçılar Caddesi Prestij Yolu Projesi için harekete geçildi.

Şile’ye yakışan Prestij Caddesi!

Şile Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapımına başlanan Sanatçılar Caddesi Prestij Yolu Projesi kapsamında hummalı çalışmalar devam ediyor. Şile’nin çehresini değiştirecek olan projede; konforlu yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve peyzaj çalışmaları yer alıyor.

”45 gün içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz”

Projeyi yerinde inceleyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan İlhan Ocaklı, ”İlk etabı 650 metrelik olan, toplamda 8 buçuk kilometreyi bulacak olan yeni bir prestij caddemizin çalışmalarına birkaç gün önce başladık. İnşallah 45 gün içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

”8 buçuk kilometreyi bulacak”

Prestij Caddesi ile ilgili bilgi vermeye devam eden Başkan İlhan Ocaklı, ”Bu 650 metrelik projenin içerisinde yürüyüş yollarının olduğu, bisiklet yolunun olduğu, peyzaj çalışmasının gerçekleştirileceği ve araçların gayet düzenli bir şekilde gidiş gelişinin gerçekleştiği bir projemiz. İlk etabı 650 metre. Sonrasında toplamda 8 buçuk kilometreyi bulacak” dedi.

”Şile merkezi nokta olarak sıkışmış durumda”

”Şile 787 kilometre karelik çok büyük bir araziye sahip ancak merkezi nokta olarak çok sıkışmış durumda. Yeni prestij caddeleriyle alanı tanımlı hale getirmeye çalışıyoruz. 1 Haziran tarihiyle start verdik. Birkaç günlük bilgilendirme çalışmasının sonrasında birkaç gündür de çalışmalara başladık. 45 günlük süre zarfında bu projeyi bitirmek istiyoruz.”

”Bu projeyi kendi öz kaynaklarımızla gerçekleştiriyoruz”

”Bütün bu projeyi Şile Belediyemizin kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştiriyoruz. Kendi iş makinalarımızla, çalışma ekiplerimizle, alet edevat ne varsa tamamen kendi öz kaynaklarımızla ortaya çıkan bir hizmet olacak. Şimdiden hayırlı olsun.”

Şile’de gerçekleşen çalışmalar sonrası son durum