25 Kasım 2021 12:21

Şile’de öğretmenler günü kutlandı

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında ilçede görev yapan tüm öğretmenler ve kamu protokolü bir araya geldi.

Şile’de öğretmenler günü kutlandı

Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında ilçede görev yapan tüm öğretmenler ve kamu protokolü bir araya geldi.

Şile Belediyesi tarafından hazırlanan ve Alev Sağlık tarafından seslendirilen Ne Güzelsin Şile parçası ile başlayan program selamlama konuşmaları ve İlter Burak Kalay tarafından hazırlanan Türk Sanat Musikisi dinletisi ile devam etti. Yoğun bir katılımın yaşandığı programda ilçede görev yapan öğretmenler keyifli saatler geçirdi.

TSM Sanatçısı İlter Burak Kalay ve Orkestrası sahne aldı

Şile Belediyesi tarafından Şile Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Hv. Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Ergar, Şile İlçe Emniyet Müdürü Hazım Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, İlçe Müftüsü Metin Akbaş, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Bedrettin Naim Arslan ile ilçe protokolü, kurum amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Şehit öğretmenler anıldı. Gecede Türk Sanat Müziği’nin önemli eserlerine hayat veren ünlü sanatçı İlter Burak Kalay sahne alarak, orkestrası ile birlikte seslendirdiği ezgilerle dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Geceye katılan öğretmenlere Şile Belediyesi tarafından ayrıca 24 Kasım tarihine anlam katacak Öğretmenler Günü hediyeleri de takdim edildi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Gecede konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum ve meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.