1 Haziran 2020 22:04

Şile’de zaafiyete yer yok!

Yaz ayının gelmesiyle birlikte Şile sahilleri hareketlenmeye başlıyor. Peki Şile’de sahil güvenliği tam olarak sağlanacak mı?

Şile’de zaafiyete yer yok!

Koronavirüs salgının hızını kaybetmesi sonucu normalleşme takvimi uygulamaya konulmuştu. Yasaklar sona erdi, 1 Haziran tarihi itibariyle sahiller ve plajlar vatandaşlara açıldı.  Plajların açılmasıyla birlikte, sahil güvenliği tam olarak sağlanacak mı soruları soruluyordu. Sorular cevabını buldu!

Şile Belediyesi hazırlıkları tamamladı!

Şile Belediyesi Koronavirüsle mücadele ederken bir yandan da normalleşme olacakmış gibi yaz ayları planlamasını yapıyordu. Başkan İlhan Ocaklı ve ekibinin öngörüsüyle, Şile Belediyesi özel önlemler almıştı. Şile’de tüm hazırlıklar tamamlandı.

Şile halkının yüzü gülsün diye…

Normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ulusal basın kuruluşlarına demeç verdi. Verilen demeçle hem İstanbul’da ki turizm patentini şile üstlenmiş oldu, hem de Şile halkının yüzünü güldürecek kontrollü hareketin adımları atıldı.

Boğaz Komutanı da Şile’ye geldi!

Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Tayfun Paşaoğlu, ayağının tozuyla Şile’ye geldi. Şile’de güvenlik konulu toplantılar gerçekleşti, güvenlik için önem arz eden yerler gezildi. Şile için boğulma vakalarından, sahil güvenliğine kadar birçok konu masaya yatırıldı.

Şile heyeti güçlü bir şekilde, ”Şile’de zaafiyet yok” mesajını verdiler.